Biden'dan Putin'in görüşme talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den gelen 'online' görüşme talebine yanıt verdi. Biden ''Bir noktada görüşeceğimize eminim'' dedi.

Biden'dan Putin'in görüşme talebine yanıt: Bir noktada görüşeceğimize eminim

Biden, Marine One helikopterine binerken gazetecilere demeç verirken, Rusya Devlet Başkanı Putin'in dün kendisini online ve canlı görüşmeye davet etmesiyle ilgili olarak ''Bir noktada görüşeceğimize eminim'' yanıtını verdi.

Biden, 'Rusya'ya yönelik ek yaptırımlar' ile ilgili soruya ise ''Zamanla gelecek'' yanıtını verdi.

NE OLMUŞTU?

Biden'ın ABC'ye verdiği röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i "katil" olarak nitelendirmesinin ardından Washington- Moskova hattında tansiyon yükselmişti.

Putin ise Ukrayna'nın Kırım bölgesinin Rusya tarafından ilhak edilmesinin 7'nci yıldönümü yaptığı açıklamada, Biden ile görüşmek için canlı bağlantı şartı koyarak, yarın veya pazartesi Biden ile görüşebileceğini ifade etmiş, "Biden'ı tartışmamıza devam etmesi için davet etmek istiyorum, ancak gerçekten canlı olarak yapmamız şartıyla. Herhangi bir erteleme olmaksızın, doğrudan açık, doğrudan bir tartışmada. Rusya halkı, ABD halkı ve diğer birçok ülke bu konuyla ilgileniyor gibi görünüyor" demişti.  

YORUM EKLE