İngiltere Başbakanı ağzıyla motor sesi çıkarmıştı: Britanya Başbakanlığı'ndan Johnson'ın sağlık durumu hakkında açıklama

İngiltere Başbakanı Johnson'ın geçtiğimiz günlerde bir konuşma yaparken ağzıyla motor sesi çıkarması sonrası sağlık durumu hakkında ülkede tartışmalara neden oldu. Britanya Başbakanlığı, Jhonson'un sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.

İngiltere Başbakanı ağzıyla motor sesi çıkarmıştı: Britanya Başbakanlığı'ndan Johnson'ın sağlık durumu hakkında açıklama

Britanya Başbakanlığı, zor anlar yaşadığı konuşmanın ardından ülkede gündem olan Boris Johnson'ın sağlık durumunun iyi olduğunu ve görevini yerine getirebildiğini ifade etti.

T24'ün haberine göre; İngiliz Sanayi Konfederasyonu toplantısında konuşan Johnson, 20 saniye boyunca duraksayıp kağıtları arasında olduğu sayfayı bulmaya çalışmış, kapitalizmi Peppa The Pig çizgi filminden örneklerle anlatmaya çalışmış ve ağzıyla araba motoru sesi çıkarmıştı.

Britanya Başbakanlık Sözcüsü, toplantıdakilerin bu konuşmadan etkilendiğini ve kabinedeki bakanların herhangi bir endişesi varsa dile getirebileceğini ifade etti.

Sözcü, Johnson'ın görevine hakim olduğunu belirttikten sonra, "Başbakan kısa bir süre nerede kaldığını unuttu. Bugüne kadar yüzlerce konuşma yaptı. Nadiren bu insanların kaldığı yeri unutması çok da olağandışı değil" dedi. 

Yapılan açıklamada Johnson'ın sağlık durumunun da iyi olduğu vurgulandı.

YORUM EKLE