Kremlin'den ABD yaptırımlarına ilişkin değerlendirme: Savaş ilanı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin Rusya'ya uygulamaya başladığı yaptırımlara ilişkin 'ABD, Rusya'ya kesinlikle ekonomik savaş ilan etti ve bu savaşı yürütüyor. Evet, fiili olarak böyle' dedi.

Kremlin'den ABD yaptırımlarına ilişkin değerlendirme: Savaş ilanı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Rusya’ya yönelik yaptırım girişimlerini yorumladı.

Peskov, "ABD, Rusya'ya kesinlikle ekonomik savaş ilan etti ve bu savaşı yürütüyor. Evet, fiili olarak böyle” dedi.

Biden’ın aldığı kararların analize muhtaç olduğunu vurgulayan Peskov, “ABD'nin kararı Moskova tarafından ciddi şekilde etraflıca düşünülecek. Başkan Biden tarafından açıklanan kararlar, gerçekten de son derece derin bir analizi hak ediyor. Rusya ne yapacak? Rusya, bu durumda kendisi için faydalı olanı yapacak. Çıkarlarımızı koruyoruz ve her şeyi çıkarlarımıza tamamen uygun bir şekilde yapacağız” diye konuştu.

"ABD’nin Rusya'ya yaptırım baskısına tüm dünyayı dahil etmeye çalıştığı düşünüldüğünde Moskova'nın bu saldırılarda kaybetmemesinin ihtimalleri nelerdir?" sorusuna yanıt veren Peskov, "Çıkarlarımıza en uygun olanı yapmamız gerektiği" ifadelerini kullandı.

'GÖRÜŞMEYİ BEKLEYELİM...'

Öte yandan Antalya’da düzenlenecek Demokrasi Forumu’nda bir araya gelecek olan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba’nın görüşmesinden beklentilerin ne yönde olduğu sorusu üzerine Peskov, “Dışişleri bakanlarının yapacağı görüşmeye gelirsek bu müzakere sürecinin devamıdır, çok önemlidir. Olayların önünden gitmeyelim. Görüşmeyi bekleyelim” karşılığını verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER