Liyakat Nişanı alan Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in ilk ziyaret ettiği yer ortaya çıktı 

Koronavirüs aşısını bularak dünya açısından çok önemli bir gelişmeye imza atan Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin Yıldızlı Liyakat Nişanı aldıktan sonra Almanya’daki Türk büyükelçiliğinin önünde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk büstü ile fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

Liyakat Nişanı alan Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in ilk ziyaret ettiği yer ortaya çıktı 

Koronavirüse karşı BionTech aşısını geliştirerek, tüm dünyada büyük takdir toplayan Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin, geçtiğimiz günlerde Almanya’nın en önemli devlet ödülü olan "Yıldızlı Büyük Liyakat Nişanı"na layık görüldü.

İki önemli ismin, liyakat nişanını Almanya Başbakanı Angela Merkel’in elinden aldıktan sonra ziyaret ettikleri yer ortaya çıktı. Türeci ve Şahin’in nişanlarını aldıktan hemen sonra, Almanya’daki Türk büyükelçilik binasına giderek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü önünde fotoğraf çektirdiği öğrenildi.

Türeci ve Şahin’in Atatürk büstü önündeki fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Prof. Dr. Güner Sönmez ise, “Liyakat nişanı töreninden sonra yapılan ilk ziyaret... Hala; Onlarla niye gurur duyuyorsunuz ki, ama onlar Almanya’da yetişti gibi ipe sapa gelmez lakırtılar edilmez umarım. Evet, ben onlarla gurur duyuyor, insanlık adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Resim

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2021, 21:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

damarlarında ki asil kanın bilincinde olan insanların yapacağı haraket