Maske karşıtı grubun lideri koronadan hayatını kaybetti

ABD'de maske karşıtı grubun lideri Caleb Wallace, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Maske karşıtı grubun lideri koronadan hayatını kaybetti

ABD'nin Teksas eyaletinde ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ isimli maske karşıtı grubun lideri Caleb Wallace, yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Covid-19 salgını, maske, sosyal mesafe, karantina gibi çeşitli önlemleri beraberinde getirdi. Birçok ülke bu önlemleri zorunlu kılarken, alınan önlemlere karşı birçok yerde protesto gösterileri de eksik olmadı.

Teksas’ta maske karşıtı ‘San Angelo Özgürlük Savaşçıları’ grubunun lideri Wallace’ın ölümü, eşinin hastane masrafları için açtığı Gofundme sayfasında duyuruldu. Üç çocuk sahibi Wallace’ın, koronavirüs sebebiyle yaklaşık bir aydır hastanede yoğun bakımda tutulduğu açıklandı. Ayrıca hastalığın en başlarında Wallace’ın test olmayı da reddedip güvenilirliği kanıtlanmamış ivermektin gibi ilaçları yüksek oranda kullandığı belirtildi.

Hastalığa karşı aşı silahının devreye girmesine rağmen, yayılımın durdurulması açısından bilim insanları maske takma gibi önlemlerin önemine işaret ediyor. Uzmanlar, aşı ve kısıtlama karşıtı kişilerin bilim dışı gerekçelerle hareket ettiğinin altını çiziyor.

YORUM EKLE