Netflix'te deprem

Netflix 'patronlarını eleştirdikleri' sebebiyle üç yöneticisini işten kovdu. Platformun internet sitesinde, çalışanlardan başkaları hakkında konuşurken yalnızca ‘yüzlerine söyleyebilecekleri şeyler’ söylemeleri beklendiği belirtildi.

Netflix'te deprem

Independent Türkçe’nin açıklamasına göre, Netflix üç üst düzey film pazarlama yöneticisini Slack üzerinden daha üst yönetim hakkında ‘sızlandıkları’ için işten çıkardı. Görevine son verilen kişilerin dijital yayın devinin bu düzeydeki çalışanlarının yaklaşık yarısına karşılık geldiğini belirtti.

The Reporter'ın haberine göre, Netflix paylaşılan iletilerin ‘pazarlama bölümünün yönetimine’ eleştiriler olmadığını ifade etti. The Independent irtibata geçtiğinde şirket konuyla ilgili daha ayrıntılı açıklama yapmaya gerek duymadı.

Netflix'in resmi internet sayfasında yer alan iş ilanları bölümündeki ‘dürüstlük’ alt başlığında, çalışanlardan ‘iş arkadaşları hakkında yalnızca yüzlerine söyleyebilecekleri şeyleri’ söylemelerinin beklendiği yazıyor.

Şirketin sayfasında, ‘Bu, aramıza yeni katılanların inanmakta ve hayata geçirmeyi öğrenmekte en çok zorlandıkları özelliklerden biri’ ifadeleri yer aldı.

The Reporter, mevcut olayda bir muhbirin pazarlama yöneticilerinin aylarca süren mesajlaşmalarını fark ettiğini ve bunları bildirdiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 19:50
YORUM EKLE