Pakistan'da kadınları çırılçıplak soyup dövdüler

Pakistan'da bir grup insan, dört kadını ülkenin Pencap eyaletinde "hırsızlık" yapmakla suçladı. Oradaki insanlar kadınları yerde sürükleyerek dövdü. Olay, pazartesi günü Lahor'a yaklaşık 180 km uzaklıktaki Faysalabad'da meydana geldi.

Pakistan'da kadınları çırılçıplak soyup dövdüler

Dört kadın, çevrelerindeki insanlar tarafından soyulduktan sonra, kendilerini örtmeleri için bir parça bez almak için yalvardılar. Kadınlar ağlayarak, halktan onları bırakmalarını istedi. Dört kadın bir saat boyunca sokaklarda çırılçıplak dolaştırıldılar. 

BEŞ ANA SUÇLU TUTUKLANDI 

Pakistan'ın Pencap polisi, olayın birkaç videosunun sosyal medyada viral hale gelmesinin ardından harekete geçti. Pencap polis sözcüsü salı günü attığı tweetle beş ana suçluyu tutukladıklarını bildirdi. Polisin olayı araştırdığını ve olaya karışan herkesin adalete teslim edileceğini söyledi. 

KİMSE VAHŞETİ DURDURMADI   

Olayın mağduru, Faisalabad'daki Bawa Chak pazarına atık toplamak için gittiklerini söyledi. Mağdur yaptığı açıklamada:çı

"Susadık ve Usman Elektrik Mağazası'na girdik ve bir şişe su istedik. Ama sahibi Saddam bizi dükkana çalmak maksadıyla girmekle suçladı. Saddam ve diğer adamlar bizi dövmeye başladı. Sonra soydular, yerde sürüklediler ve dövdüler. Bizi soyduktan sonra videolarımızı da çektiler... Kalabalıktan kimse bu vahşeti bitirmek için suçluları durdurmaya çalışmadı” dedi.

Faysalabad polis şefi Dr Abid Khan, Saddam da dahil olmak üzere beş ana zanlının tutuklandığını, kaçak zanlıyı tutuklamak için baskınlar düzenlendiğini söyledi.

(Oda tv)  

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

sığır çobanlarının geçtiği heryerde toplumları getirdikleri durum bu.müttefik dedikleri ülkelerin medeni,bağımsızbir toplum olmaması,her bakımdan kendilerine bağlı ülkeler olması için bütün gerici,çağ dışı hareketleri desteklerler ülkelerin aydınlarını düşman aletleri vasıtası ile ortadan kaldırırlar yeter ki o ülkeler aydınlanmasın,onları başa getirdikleri defolu yöneticiler eliyle soyarken milleti uyandıracak kimse olmasın.