Patronuna kızdı, depoyu ateşe verdi

Tayland'da bir işçi patronuna kızdığı için çalıştığı yağ deposunu ateşe verdi. Çıkan yangın 40 milyon Tayland bahtı (yaklaşık 16 milyon TL) değerinde hasara neden oldu.

Patronuna kızdı, depoyu ateşe verdi

Tayland'da Ann Sriya isimli 38 yaşındaki kadın çalışan, Prapakorn Yağ'ın deposunda bir kağıt parçasını çakmakla yakıp yakıt bidonunun içine atmakla suçlanıyor.

40 milyon Tayland bahtı (yaklaşık 16 milyon TL) değerinde hasara neden olan yangın, hızla binlerce litrelik yağın varillerde depolandığı binaya yayıldı.

Sriya'yı gösterdiği iddia edilen güvenlik kamerası görüntülerinde bir kişinin elinde kağıt parçasıyla depoya girdiği ve raftaki bir sıra bidonun arkasında gözden kaybolduğu görülüyor.

banner112

Tek katlı bina adeta bir alev topuna dönüşürken yükselen siyah dumanlar tüm bölgeyi sardı. Independent Türkçe'nin aktardığı bilgiye göre: 40'tan fazla itfaiye aracının müdahale ettiği yangın 4 saat sonunda söndürülebildi.

"Kadının 9 yıldır Prapakorn Yağ için çalıştığını" söyleyen Tümgeneral Chomchawin Purthananon'a göre bu, fabrikada son aylarda çıkan ikinci yangın.  Polisin kimliğini tespit etmesi sonrası evinde yakalanan kadın suçunu itiraf etti.

29 Kasım'da gerçekleşen olayda yaralanan hoşnutsuz çalışan, iddialara göre polise kendisini azarlayan ve daha iyi çalışmasının yollarından söz eden patronuna kızdığı için yangın çıkardığını söyledi.

Polis soruşturmalarını sürdürürken Sriya kundakçılık suçundan tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER