Pfizer hisselerinde büyük yükseliş

Pfizer'ın kanser için yeni tedaviler geliştirmeye çaba gösterip Trillium'u satın aldığını bildirmesinden sonra şirketin hisseleri piyasalar açılmadan önceki işlemlerde üçe katlanmış oldu.

Pfizer hisselerinde büyük yükseliş

Koronavirüste büyük başarı sağlayan Pfizer, kanser için yenilikçi tedaviler geliştirmeye çalışan Trillium Therapeutics’i hisse başına 18.50 dolar nakit ödeyerek alacaklarını duyurdu.

BloombergHT'nin bildirmesine göre anlaşma kapsamında Pfizer halihazırda kendisine ait olmayan hisseler için toplamda 2.26 milyar dolar ödeyecek.

Bu da Trillium’un 60 günlük ağırlıklı fiyat ortalamasının yüzde 118 primlenmesi anlamına geliyor. Trillium’un hisseleri, anlaşma haberi sonrasında yüzde 228 yükseliş kaydetti.

Trillium’un portföyünde hastaların bağışıklık sistemini güçlendirerek kanseri tespit ve yok eden biyolojik ürünler bulunuyor.

Pfizer Onkoloji Küresel Genel Müdürü Andy Schmeltz, anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada “Trillium’un satın alınmasıyla beraber onkolojideki liderliğimizi pekiştirdi ve hematoloji portföyümüzü geliştirmemizde önemli bir adım” dedi.

YORUM EKLE