Rusya duyurdu: Ukrayna'ya ait Bayraktar SİHA'ların bulunduğu lojistik merkezi vuruldu

Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Odessa kenti yakınlarında insansız Bayraktar TB2 hava araçlarının yanı sıra ABD ve Avrupa ülkelerinden gönderilen füze silahları ve mühimmatların da bulunduğu bir lojistik merkezinin yüksek hassasiyetli füzelerle vurulduğunu açıkladı.

Rusya duyurdu: Ukrayna'ya ait Bayraktar SİHA'ların bulunduğu lojistik merkezi vuruldu

Rusya, Ukrayna'nın Karadeniz kıyısındaki Odessa kenti yakınlarında bir lojistik merkezini yüksek hassasiyetli füzelerle vurduğunu açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bir askeri havaalanında bulunan lojistik merkezinin, Ukrayna'ya Batılı ülkelerden gönderilen silahların depolanmasında kullanıldığı bildirildi.

banner112
'SİHA'LAR, FÜZE SİLAHLARI VE MÜHİMMAT TAHRİP EDİLDİ'

Açıklamada, vurulan hangarlarda "insansız Bayraktar TB2 hava araçlarının yanı sıra ABD ve Avrupa ülkelerinden gönderilen füze silahları ve mühimmatın" tahrip edildiği kaydedildi.

Odessa Valisi Maksim Marçenko Pazartesi akşamı yaptığı açıklamada Odessa'ya füze saldırısı düzenlendiğini, ölü ve yaralılar olduğunu bildirmişti.

Ukrayna ordusundan dün yapılan açıklamada Karadeniz'de iki adet Raptor tipi Rus devriye botunun Bayraktar TB2 SİHA'larıyla vurulduğu bildirilmiş, ardından Rus ordusu da Karadeniz'deki Yılan Adası üzerinde üç SİHA'nın düşürüldüğünü duyurmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER