Rusya Savunma Bakanlığı'ndan açıklama: Yaklaşık 2 bin 600 askeri tesis imha edildi

Rusya Savunma Bakanlığı, bugün Ukrayna'da 32 askeri tesisin daha imha edildiğini söyleyerek toplamda yaklaşık 2 bin 600 Ukrayna askeri tesisinin imha edildiğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan açıklama: Yaklaşık 2 bin 600 askeri tesis imha edildi

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordu birliklerinin operasyonun başından bu yana Ukrayna'nın yaklaşık 2 bin 600 askeri tesisini imha ettiklerini belirtti.

Gazetecilere operasyonun gidişatına ilişkin açıklamalarda bulunan Konaşenkov, “Operasyon sırasında toplamda Ukrayna'nın askeri altyapısının 2 bin 581 tesisi imha edildi. Bunların arasında Ukrayna ordusunun 90 komuta noktası ve iletişim merkezi, 123 adet S-300, Buk M-1 ve Osa uçaksavar füze sistemleri, ayrıca 81 radar istasyonu bulunuyor” vurgusunu yaptı.

‘Rus Silahlı Kuvvetleri, Donetsk ve Lugansk birlikleri yeni yerleşim yerlerinin kontrolünü ele geçiriyor’

banner112
“Lugansk Halk Cumhuriyeti (LHC) birlikleri taarruz eylemlerine devam ederek, gün içinde Pudovka ve Nijneye yerleşimlerinin kontrolünü ele geçirdi. Donetsk Halk Cumhuriyeti (DHC) Halk Milisi birlikleri, Olenovka, Polnoye ve Yujnodonbasskoye yerleşimleri üzerinde kontrol kurdu. Rus ordu birlikleri Peredovoye ve Karyernaya yerleşim yerlerinin kontrolünü ele geçirdi” diyen Konaşenkov, bugün ilan edilen ‘sessizlik rejimi’ sonrasında DHC birliklerinin Mariupol’de 800-900 metre kadar ilerlediklerini sözlerine ekledi.

Konaşenkov, ayrıca 897 tank ve diğer zırhlı muharebe aracının, 95 çok namlulu roketatar sisteminin, 336 sahra ve havan topunun, 662 adet özel askeri aracının yanı sıra 84 insansız hava aracının (İHA) imha edildiğini sözlerine ekledi.

'BUGÜN UKRAYNA'NIN 32 ASKERİ TESİSİ İMHA EDİLDİ'

Konaşenkov, “Gün içinde Rus Hava-Uzay Kuvvetlerine ait bombardıman ve saldırı uçakları 32 askeri tesisi imha etti. Bunların arasında dört komuta noktası, üç radar istasyonu, iki yakıt deposu ve silah ve askeri teçhizatın biriktiği 23 alan bulunuyor” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER