Seks tarikatı davasında devlet başkanlarının ismini mi verecek?

Dünyanın gözü ABD'deki seks tarikatı davasında... Genç kızları tuzağa düşürmekle suçlanan Ghislaine Maxwell'in savcıyla anlaşma yaparak devlet başkanlarının isimlerini vermesi gündemde.

Seks tarikatı davasında devlet başkanlarının ismini mi verecek?

Amerika’yı yıllardır meşgul eden küçük kızların ünlü isimlere seks kölesi yapılması davasında gözler önceki gün suçlu bulunan ve 65 yıla kadar hapis cezası alması beklenen Ghislaine Maxwell'de.

İş insanı Jeffrey Epstein’ın sevgilisi ve suç ortağı olan Maxwell’in önünde iki seçeneği bulunuyor: Ya karara itiraz edecek ya da savcılıkla iş birliği yaparak dosyalarda isimleri geçen devlet başkanları ve iş adamlarının adını vererek büyük siyasi ve toplumsal skandal yaratacak.

Yaşı küçük kızları seks kölesi gibi kullandığı iddiasıyla tutuklandıktan sonra cezaevinde intihar eden iş insanı Jeffrey Epstein’ın sevgilisi ve suç ortağı olan Maxwell komplo, seks ticareti ve reşit olmayan çocuklarla yasadışı cinsel faaliyette bulunmak iddialarından suçlu bulunmuştu.

banner112
Virginia Roberts prens Andrew'un kendisine tacavüz ettigi iddiasıyla dava açtı. Maxwell'in suçlu bulunmasından sonra seks partilerine katılan ünlülerin yakın zamanda mahkemeler önünde hesap verecegi belirtiliyor.

Maxwell’in avukatlarından Bobbi C. Sternheim, “Ghislaine’in masumiyetine kesinlikle inanıyoruz. Açıkçası, karar bizi çok hayal kırıklığına uğrattı. Temyiz üzerinde çalışmaya çoktan başladık ve onun haklı çıkacağından eminiz” dedi.


İddialar üzerine gözaltına alınan iş insanı Jeffrey Epstein tutuklandığı cezaevinde 2019 yılında intihar etmişti.

Maxwell işbirliği yaparsa savcılarla yaptığı anlaşma nihayetinde başkalarına karşı tanıklık etmeye istekli olup olmadığı veya iş birliğinin diğerlerinin mahkum edilmesine yol açıp açmadığı da dahil olmak üzere yardımının boyutuna göre cezasından indirim alabilir.

Davalar boyunca Trump, Clinton, İngiliz kraliyet ailesinden prens Andrew gibi bir çok iş adamı ve ünlü isim gündeme gelmişti. (Sözcü)

YORUM EKLE
YORUMLAR
vasiyetini hazirlasin
vasiyetini hazirlasin - 3 hafta Önce

ötecekse yakinda hücrede intihar etmis olarak bulunur!