Volkswagen CEO’sundan savaşın ekonomik etkileri hakkında kritik değerlendirme

Rusya-Ukrayna savaşının bölge ekonomisine etkilerini değerlendiren Volkswagen CEO’su Herbert Diess, bu savaşın uzamasının koronavirüs salgınından daha büyük bir tehdit olduğunu açıkladı.

Volkswagen CEO’sundan savaşın ekonomik etkileri hakkında kritik değerlendirme

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, Ukrayna’da savaşın uzamasının Avrupa’da yüksek enflasyon bakımından büyük bir tehdit olduğunu söyledi.

banner112
Bloomberg HT'nin haberine göre küresel tedarik zincirinde yaşanacak bozulmaların, “fiyatlarda ciddi yükselişlere, enerji kıtlığına ve enflasyona” neden olabileceği konusunda uyaran Diess, “Almanya ve Avrupa ekonomileri için çok riskli bir durum oluşabilir” ifadelerini kullandı.

RUSYA İLE EKONOMİK BAĞLARIN KOPARILMASININ ETKİSİ NE OLUR?

Rusya ile ekonomik bağların kopmasının hissedilir sonuçlar yaratacağı konusunda uyarıda bulunan Diess, “Almanya gibi Rus enerjisine ve ham maddelerine bağımlı bir ülkede Rusya ile ekonomik bağların tamamen koparıldığı bir senaryoyu düşünürseniz ki bu savaşın uzaması durumunda böyle bir ihtimale doğru ilerliyoruz, enerji satın alamazsınız ve hem Avrupa hem de Almanya üzerinde kayda değer bir etki yaratır” yorumunda bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER