Zelenskiy'den ABD Başkanı Biden'a teşekkür

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'dan petrol, doğal gaz ve kömür ithalatının yasaklandığını açıklayan ABD Başkanı Joe Biden'a teşekkür etti.

Zelenskiy'den ABD Başkanı Biden'a teşekkür

banner112
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, ABD ve Başkanı Joe Biden’a, Rusya’dan petrol, doğalgaz ve kömür ithalatının yasaklanması nedeniyle teşekkür ederek diğer ülkeleri de bu örneği takip etmeye çağırdı.

Zelenskiy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Putin’in savaş makinesinin tam kalbine darbe indirerek ABD pazarında Rus petrol, gaz ve kömürü yasakladığı için ABD’ye ve ABD Başkanı’na minnettarım. Diğer ülkeleri ve liderlerini bu örneği takip etmeye çağırıyorum” diye yazdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 ay Önce

senin yüzünden ülken yıkıldı,halk yollara düştü memleketini terk etti,belkide bağımsızlığını kaybedeceksin tüm bunlara sebep olup seni gaza getirenlere teşekkür ediyorsun.büyük ihtimal kiminle iş birliği içinde iseniz o ülkeye kaçacaksınız. zelenski den sonra gelen başkana tavsiyem ülkesini ruslardan ve abdnin tahakkümünden kurtarmak istiyorsa Büyük Atatürk ü örnek alsın.

SIRADAKİ HABER