Zelenskiy: Dünya daha ne kadar terörü görmezden gelen bir suç ortağı olacak?

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rus ordusunun Mariupol’daki çocuk ve doğum hastanesine düzenlediği hava saldırısı sonrasında, “Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun!” dedi.

Zelenskiy: Dünya daha ne kadar terörü görmezden gelen bir suç ortağı olacak?

Rus ordusu tarafından düzenlenen hava saldırısında Ukrayna’nın Mariupol kentinde bulunan çocuk ve doğum hastanesinin vurulmasının ardından Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, hastanenin vurulduğunu doğrulayarak, Ukrayna hava sahasının uçuşa kapatılması çağrısını yineledi.

Zelenskiy sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Rus birliklerinin, Mariupol’de çocuk ve doğum hastanesine doğrudan saldırdığını ve enkaz altında çocukların olduğunu ifade ederek, “Vahşet! Dünya daha ne kadar terörü görmezden gelen bir suç ortağı olacak? Hava sahasını hemen kapatın! Cinayetleri durdurun! Gücün var ama insanlığını kaybediyor gibisin” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy sosyal medya hesabından ayrıca, vurulan hastanenin içinden görüntüleri paylaştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 4 ay Önce

rusların yoğun olarak yaşadığı donnesde emrinde ki çeteler 20 bin sivili öldürüp 750 bin sivili bombardıman ile rusyaya kaçırtırken aynı şeylerin senin de başına geleceğini düşünmedin mi?o zaman insanlıktan hiç bahis etmiyordun.

SIRADAKİ HABER