Bakan yanıtladı: Sınavlar ertelenecek mi?

Son olarak 3 Mayıs tarihinden sonra başlanmasına karar verilen yüz yüze sınavlarla ilgili yeniden bir erteleme söz konusu olup olmayacağı öğrencilerin tek gündemi haline geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Yüz yüze sınavlar ertelenecek mi” sorusunu yanıtladı.

Bakan yanıtladı: Sınavlar ertelenecek mi?

Milliyet’ten Abdullah Karakuş’a konuşan Bakan Selçuk’un verdiği yanıttan, bu konuda belirsizliğin hakim olduğu anlaşıldı.

Salgının seyrinde yaşanan artış nedeniyle sınavları erteleme kararı aldıklarını hatırlatan Selçuk şu açıklamada bulundu:

“Okullarda yüz yüze eğitim yapan 8 ve 12. sınıf öğrencileri için sınavlar da yine okulda yüz yüze yapılacak. Diğer sınıf düzeylerinde sınavların ise 3 Mayıs sonrasında okulda yapılmasını uygun bulduk. 3 Mayıs’taki sınavlarla ilgili tümüyle bakış açımız şu; eğer sağlık koşulları açısından ‘sınavların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var’ denirse inanın; hiç tereddüt etmeyiz, derhal yaparız. Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız olmaz. Çünkü çocuklarımız, velilerimiz, öğretmenlerimizin sağlığı her şeyden önce geliyor.”

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER