Bilgi Üniversitesi'nde eylem: Müşteri değil, öğrenciyiz

İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileri, okul yönetiminin öğretim ücretlerine yaptığı fahiş zamların üzerine pek çok dersin çevrim içi gerçekleştirileceğinin ortaya çıkmasının ardından Santral İstanbul kampüsünde basın açıklaması yaptı. Öğrenciler, "Müşteri değil, öğrenciyiz" ifadeleriyle üniversite yönetimine tepki gösterdi.

Bilgi Üniversitesi'nde eylem: Müşteri değil, öğrenciyiz

İstanbul Bilgi Üniversitesi yönetiminin öğretim ücretlerine yaptığı fahiş zamlarla birlikte kayıt döneminde derslerin tamamının yüz yüze işleneceği açıklamasına rağmen pek çok dersin çevrim içi olarak planlandığı ortaya çıkmıştı. Bugün Santral İstanbul kampüsünde bir araya gelen öğrenciler yaşadıkları sorunlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Öğrenciler, "Müşteri değil, öğrenciyiz" ifadeleriyle üniversite yönetimine tepki gösterdi.  

Basın açıklaması yapan öğrenciler, okul yönetiminin kendilerini mağdur ettiğini belirterek rektörlüğe öğrencilerin ihtiyaçlarına kulak verme çağrısında bulundu.

Yapılan açıklamada öğrenciler, kayıt döneminde üniversite yönetiminin derslerin yüz yüze olacağı yönünde yaptığı açıklamayı hatırlattı.

Üniversite yönetiminin herhangi bir açıklama yapmadan kayıt dönemi sonrası derslerin çoğunu online olarak planladığının ortaya çıkmasına tepki gösteren öğrenciler, şehir dışından gelip fahiş fiyatlara yurt ve ev kiralayan öğrencilerin mağdur olduklarını ifade etti.

Üniversite yönetiminin haklarını gasp ettiğini öne süren öğrenciler, yönetimin aldığı kararları sahtekarlık ve öğrenci düşmanlığı olarak niteledi.

Öğrenciler, üniversitenin öğrencilere herhangi bir burs imkanı sağlamadığını da ekleyerek yönetimin kendilerine verdiği sözleri yerine getirmediğini söyledi. "Müşteri değil, öğrenciyiz" ifadeleriyle tepkilerini dile getiren öğrenciler, üniversite yönetimine kendileri için en uygun koşulları yaratma çağrısında bulundu. 

Basın açıklamasının ardından bir forum düzenleyen öğrenciler, fakültelerinde ve bölümlerinde yaşanan ve üniversite yönetiminden kaynaklanan sorunlara da dikkat çekti.

Öğrenciler, yaşadıkları sorunlar çözülene kadar mücadele edeceklerini belirterek herkesi okul yönetimine karşı birlik olmaya çağırdı. 

YORUM EKLE