LGS'de maske takmak zorunlu mu?

MEB yarın yapılacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınava ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Selçuk da 'hatırlatmamız var' diyerek sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

LGS'de maske takmak zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek merkezi sınav, 973 yurt içi ve 4 yurt dışı sınav merkezinde, 17 bin 793 okulda ve 82 bin 355 salonda gerçekleştirilecek.

Sınav başvuruları merkezi olarak yapılan öğrenciler, bu yıl da sınava kendi okulunda girecek. Öğrenciler, okulundaki bina, sıra numarası gibi bilgileri e-Okul sisteminden öğrenebilecek. Öğrencilerin sınav günü en geç saat 09.00'da okulunda hazır bulunması gerekiyor.

SINAVDA MASKE TAKILACAK MI?

"Sınav binası ile bahçesine yalnızca öğrenci ve görevliler alınacak. İki oturum arasındaki 45 dakikalık bölümde, öğrencilerin okul içinde veya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uymaları için gerekli tedbirler alınacak. Gerek birinci oturum gerekse sınav bitiminde, tüm öğrenciler aynı anda dışarı çıkarılmayacak. Binanın durumuna göre zaman aralıklarıyla gerekirse sınıf sınıf olmak üzere öğrencilerin sınav salonu ve binadan güvenli şekilde çıkması sağlanacak.

BAKAN'DAN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavına girecek binlerce öğrenci için sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

"EN İYİSİNİ YAPACAĞINIZA YÜREKTEN İNANIYORUM"

Bakan Selçuk, "Sevgili gençler, Hedefleriniz için verdiğiniz emeklere hepimiz şahidiz. Elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza yürekten inanıyorum" dedi.

"SİZİN İÇİN BAŞLANGIÇ OLMASI DİLEĞİYLE"

Açıklamalarına devam eden Selçuk, "Sonuçlar nasıl olursa olsun, LGS'nin sizin için bir başlangıç olması dileğiyle yarınki sınavda her birinize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE