Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullarda takibimiz sürüyor. Her il kendine özgü karar alıyor. Önceliğimiz yüz yüze eğitim" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. Selçuk, yüz yüze eğitime devam oranlarıyla ilgili, "İlkokullarda yüzde 80'lerin üzerinde, ortaokullarda yüzde 76, liselerde de yüzde 70 civarında bir katılım var" dedi.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından öne çıkan kısımlar şöyle: 

Okullara devam konusunda artışlar devam ediyor. Bizim elbette önceliğimiz yüz yüze eğitim ancak okulların en çok kapalı olan ülkeler arasında ilk 5'te yer alıyoruz.

Her ilin kendisine özgü kararlar alınıyor.  Her gün, her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz. Emek veren valilere, ekiplere teşekkür ediyorum. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor.

Okulları açık tutma isteğimize rağmen sağlık öncelik prensibimizden dolayı diğer ülkelere göre okulları daha fazla kapalı tuttuk.

Her gün, her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz.

İstiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı, çok daha yüksek bir şekilde devam edelim. Bu koşullar bir an önce düzelsin. Önceliğimiz tabii ki yüz yüze eğitim.

İlkokullarda yüzde 80'lerin üzerinde, ortaokullarda yüzde 76, liselerde de yüzde 70 civarında bir katılım var.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER