Akaryakıtta bu kez indirime gidiliyor

Akaryakıt fiyatlarına art arda gelen rekor zamların ardından benzinde bu gece 25 kuruş indirime gidileceği açıklandı. İndirimin pompaya yansıyacağı belirtildi.

Akaryakıtta bu kez indirime gidiliyor

Türk lirasının hızlı ve büyük değer kaybı sonrası akaryakıta peş peşe rekor zamlar gelmiş, litre fiyatları çift haneli rakamlara yaklaşmıştı. Gelen bu büyük zamların ardından bu kez benzinde indirime gidildi.

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olacak şekilde benzinin litre fiyatına 25 kuruş indirim bekleniyordu. Beklenen açıklama Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) geldi. EPGİS sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 28 Ekim'den itbaren geçerli olmak üzere benzinde 25 kuruşluk indirime gidildiğini duyurdu. Açıklamada, yapılacak bu indirimin pompa fiyatlarına yansıyacağı kaydedildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın (EPGİS) yaptığı duyuruya göre, benzine dün 28 kuruşluk zam gelmişti. 

Motorin ve LPG için henüz yeni bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

EŞEL MOBİL SİSTEMİ 2022'DE DE DEVAM EDECEK

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı "2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, akaryakıtta eşel mobil sistemi 2022'de de devam edecek. Fiyat artışlarının bir kısmı ÖTV'den karşılanarak satış fiyatına yansıtılmayacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2021, 16:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 1 ay Önce

1

1
1 - 1 ay Önce

1