Bakan Bilgin'den milyonlarca emekli ve memuru ilgilendiren temmuz zammı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz zammı dönemine işaret ederek hükümetin, memur ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirtti.

Bakan Bilgin'den milyonlarca emekli ve memuru ilgilendiren temmuz zammı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı ve AKP'li Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan'ın, "Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ve diğer düzenlemelerle dar gelirlilerin alım gücünü biraz daha iyileştireceğiz" ifadelerine ilişkin değerlendirmesinin sorulması üzerine Bilgin, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkının ödeneceğini, emeklilerin ise gerçekleşen 6 aylık enflasyon oranında zam alacaklarını hatırlattı.

banner112
Emekli ve memur maaşları erirken, ilk 6 aylık zam oranı netleşmeye başladıEmekli ve memur maaşları erirken, ilk 6 aylık zam oranı netleşmeye başladı

"YOL HARİTASINI BELİRLEYECEĞİZ"

Hükümet olarak çalışanları ve emeklileri enflasyonun tahribatından koruyacak çalışmalarının olduğunu belirten Bilgin, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte çalışmaya ilişkin yol haritasını belirleyeceklerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER