Bakan Muş’tan fiyat artışı açıklaması açıklaması: Denetim yaparak fiyatlar düşmez

Bakan Muş, “Denetim yaparak fiyatlar düşmez, denetim neden yapılır, arz talep dengesiyle uyuşmayan bir şey varsa Bakanlık buna müdahale edebilir. Şöyle bir şey algılanmasın, denetledik fiyatlar düşecek. Böyle bir şey yok.” dedi.

Bakan Muş’tan fiyat artışı açıklaması açıklaması: Denetim yaparak fiyatlar düşmez

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, bakanlığının 2022 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelere katıldı. Milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Muş, "Ben hükûmetin bir üyesiyim, benim görevim hem cari açığın azalması hem de enflasyonun ve fiyat istikrarının sağlanmasıyla ilgili çaba sarf etmektir. Ne oradan ne buradan diye bir genelleme, tercih yapmam. Hem cari açığın hem enflasyonun düşürülmesi bizim gündemimizdedir. Bununla alakalı Bakanlık olarak hangi enstrümanlar varsa elimizde onu kullanmaya yönelik elimizden geleni yapıyoruz. Merkez Bankası'na örneğin 10 birimde 5 görev düşüyorsa belki başka bakanlıklara birer görev düşüyor. Her bakanlık kendi görevini yerine getiriyor. Bu bir tercih meselesi değil. Dolayısıyla her ikisi de gündemimizde" dedi.

Fiyat artışları ile ilgili konuşan Bakan Muş, "Denetim yaparak fiyatlar düşmez, denetim neden yapılır, arz talep dengesiyle uyuşmayan bir şey varsa. Bakanlık buna müdahale edebilir. Bakanlık kanunlar çerçevesinde buna müdahale eder. Şöyle bir şey algılanmasın, denetledik fiyatlar düşecek. Böyle bir şey yok. Gramajlar ve etiketlerle ilgili şikayetler geliyor, etikette 10 lira diyor kasada başka fiyatla karşılaşılıyor. Bakanlığın denetim alanı bunlarla ilgilidir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2021, 11:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
1
1 - 2 hafta Önce

1