Bitcoin (BTC), kritik fiyat seviyelerine geriledi: Kripto para piyasasındaki düşüş ivmesi devam edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda kaydettiği değer kayıpları ile birlikte düşüş yönlü bir ivme yakaladı.

Bitcoin (BTC), kritik fiyat seviyelerine geriledi: Kripto para piyasasındaki düşüş ivmesi devam edecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son haftalarda kaydettiği değer kayıpları ile birlikte düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Kripto para piyasası da Bitcoin'deki bu düşüş ivmesi ile yeniden düşüşe geçti. Ethereum (ETH), Nisan ayının başlarından bu yana kaydettiği düşüş hareketlerinin ardından önemli destek seviyelerini kaybetti. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise CoinMarketCap'in güncel verilerine göre yeniden 2 trilyon doların altına geriledi.

BİTCOİN (BTC), KRİTİK FİYAT SEVİYELERİNE GERİLEDİ

Nisan ayı başlarından bu yana değer kayıpları kaydetmeye devam eden lider kripto para birimi, kripto para piyasasına da düşüş yönlü bir ivme kazandırdı. Bitcoin (BTC), son haftalarda kaydettiği fiyat hareketleri ile birlikte 40.000 dolar fiyat seviyelerinde konsolide olurken, Ethereum (ETH) ise 3.000 dolar fiyat seviyelerinde işlem görmeye başladı. Ayrıca kripto para piyasasında volatilitenin önemli ölçüde artması ile son haftalarda short ve long pozisyonlarda büyük ölçekli likidasyonlar kaydedildi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri de CoinMarketCap'in güncel verilerine göre 2 trilyon doların altına geriledi. Piyasadaki çoğu altcoin, çift haneli değer kayıpları kaydetmeye başladı. Peki piyasadaki bu düşüş ivmesi devam edecek mi? Uzmanların ve analistlerin, piyasanın gidişatı hakkındaki düşünceleri ne yönde?

KRİPTO PARA PİYASASINDAKİ DÜŞÜŞ İVMESİ DEVAM EDECEK Mİ?

Blockchain ve kripto ekosistemine ilişkin haber, analiz ve çok çeşitli içerikler paylaşan ve Türkiye'nin önde gelen kripto para haber sitelerinden biri olan BitcoinHaber.net, piyasadaki beklentileri geniş çapta ele alan bir içerik yayınladı. BitcoinHaber.net'te yayınlanan yazıda, Glassnode'un güncel değerlendirmesi de ele alındı. Glassnode'un yaptığı değerlendirmede ise zincir içi ölçümlerin ve güncel piyasa verilerinin Bitcoin'in 39.000 dolar ile 40.000 dolar bandına kendine bir destek bulabileceğine işaret ettiği ifade edildi. Ancak Glassnode, Bitcoin'in S&P 500 ile korelasyonunun yükselişte olduğunu ve ABD borsalarında yaşanabilecek bir düşüşün lider kripto para biriminde bir değer kaybına yol açabileceğini de vurguladı.

Ayrıca uzmanlar, FED'in parasal sıkılaştırma politikalarının da piyasanın gidişatına önemli ölçüde etki edebileceğini dile getirdi. Uzmanlara göre FED'in faiz artışları ve bilanço daraltması, lider kripto para birimi Bitcoin'in düşüş yönlü fiyat hareketleri kaydetmesine neden olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER