Borçları yüzünden intihar edeceğini söyleyen esnaf gözaltına alındı

Antalya'da bir esnaf borçları yüzünden hapis cezası alması üzerine intihar edeceğini duyurunca polisler tarafından gözaltına alındı. Bölge esnafları ise hükumete seslenerek durum çok kötü dedi.

Borçları yüzünden intihar edeceğini söyleyen esnaf gözaltına alındı

Alanyalı P.Y., dün yerel bir gazetenin sosyal paylaşım hesabına, “Selamlar. Ben Alanya’da Cuma Pazarı, Al Döner arkasındaki hamam işletmesi sahibiyim.

Yarın saat 14.00’te yani 2’de intihar edeceğim. 23 bin TL kira yüzünden taahhüdü ihlal ettim. Kaymakam, Emniyet Müdürü ve Belediye Başkanı duysun. Saygılarımla” mesajını yazdı.

ANKA’daki habere göre, polise verilen bilgi üzerine P.Y., gözaltına alındı, ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı.

“ŞOV YAPMIYORUZ”

Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, “Ekonomik olarak çıkmaza giren esnaflar artık ne yapacağını şaşırdı. İntihar etme seviyesine gelen esnaflarımız var. Hakikaten esnaf orada şov yapmıyor. Esnaf gerçekten çok zor durumda” dedi. Demir, şöyle devam etti:

“HERKES ÇARESİZ”

“Geçen gün çarşıda karşılaştığım bir esnaf ‘Başkanım dairemi sattım, dükkânımı sattım, bugün de arabamı sattım, satacak bir şeyim kalmadı’ dedi. Yani esnafın sadece biri değil, hepsi çaresiz. Bir an önce hükümetin yapılabilecek olan ne varsa yapması lazım. Yoksa durum çok kötü.”

YORUM EKLE