Caizchain'den Blockchain atağı

İslami değerlere uygun Caizcoin'den yeni bir hamle geldi. Caizcoin, Caizchain’i devreye almaya hazırlanıyor.

Caizchain'den Blockchain atağı

"Geleceğin finansal düzenini inşa etmek ve bu düzende dini değerler de olan bağımsızlık, özgürlük, şeffaflık, adalet, katılımcılık gibi ilkelere odaklanma" iddiası ile yola çıkan Caizcoin’in kendi özgün blok zincir teknolojisi olan Caizchain’i devreye almaya hazırlanıyor.

İslami İlkelere bağlı kalarak kendi özgün blok zincirini başlatacak olan Caizcoin, özgün blok zinciri tasarımıyla, kullanıcılara maksimum güvenlik sunan ilk İslami blok zinciri olacaklarını açıkladı.

Caizchain'in, mevcut kurgusuyla birçok avantajı bulunduracağı belirtilerek Caizcoin'e teknolojik altyapısının daha güçlü bir yapıya taşınacağı ifade edildi.

Yapılan açıklamada, "Merkezi olmayan blok zinciri üzerine inşa edilen Caizcoin, CaizChain projesiyle diğer kripto para birimlerinin de İslami ilkeleri takip etmesi hususunda da öncü olma görevini üstleniyor" denildi.

NASIL ÇALIŞIYOR?

Şu bilgiler verildi:

İlk İslami uyumlu blok zincir teknolojisi olan Caizchain, her işlem için daha az enerji kullanan Hisse Kanıtı (PoS) metodolojisiyle çalışıyor. Ödeme aracı olarak güvenli ve standart bir dijital para birimi uygulayan dağıtılmış bir eşler arası (P2P) ağ kullanan Caizchain, kullanıcı için token taşırken sorumlu ve güvenilir bir deneyim sunuyor. Caizchain, platform üzerinden yapılan her işlemin üzerinden geçerek doğrulandığı düğümlerden oluşan Core Caiz Blok Zinciri üreterek çalışıyor. Düğümler, HTTP(s) Bağlantı Noktası 11625 üzerinden JSON-RPC üzerinde çalışıyor. Caiz Blok Zinciri ekosistemi, hızlı bir ağ bant genişliği oluşturan sorunsuz işlemin varlığını sağlamak için maksimum 8 eş bağlantıya izin veriyor. İnsanı değerler odaklı İslami Finans Hukuku, batı ülkelerinde daha hızlı büyüme potansiyeli barındırırken yakın gelecekte daha yüksek pazar paylarına ulaşması bekleniyor. Caizchain ile teknolojik altyapısını daha da güçlendiren Caizcoin, önümüzdeki yıllarda yüksek büyüme rakamlarına ulaşması beklenen İslami finansın kripto para bacağını domine etmeyi ve kuruluş felsefesini tüm sektöre yaymayı hedefliyor. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 14:12
YORUM EKLE