Emekli ve memur maaşları ile ilgili flaş açıklama: Enflasyonun üzerinde...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret zammının ardından merak edilen emekli ve memur maaşlarına yapılacak zamlarla ilişkin açıklamalarda bulundu. Bilgin, emekli maaşlarının en alt kademesinden başlanarak bir düzenleme içine alınacağını belirtirken, memur maaşları için de enflasyon oranının üstünde bir düzenlemeye işaret etti.

Emekli ve memur maaşları ile ilgili flaş açıklama: Enflasyonun üzerinde...

Türkiye'de merakla beklenen asgari ücret zammı önceki günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Asgari ücrete yüzde 50 oranında zam yapılmasının ardından gözler bu sefer de emekli ve memurlara yapılacak zamma kilitlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı canlı yayında emekli ve memur maaşlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"TÜM EMEKLİ GRUPLARI DEĞERLENDİRİLECEK"

banner112
Emekli maaşlarında tüm grupların değerlendirmeye alınacağını belirten Bakan Bilgin, "Bütün emekli grupları içine alan bir düzenleme yapacağız. Ekonomideki dalgalanmaları onları biraz önce bahsettiğim sosyal transferi onlar için de ele alacağız. Memurları söylemem lazım. Biz Memur Sendikalarımız görüşmeler yaptık. Sonra sözleşmeyi yaptık bir konfederasyonumuzla orada vardığımız bir mutabakat var. Birkaç husus var o da şudur: Eğer enflasyon bizim sözleşmemizde belirlediğimiz ücretin üzerine çıkarsa biz farkı vereceğiz. Bu farkı aynı zamanda bir sosyal transfer olacak düzeyde de gerçekleştireceğiz" dedi.

"ENFLASYONUN ÜZERİNDE BİR TRANSFER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Memur maaşları için ise enflasyonun üzerinde bir zam öngördüklerini ifade eden Bilgin, "Enflasyon diyelim ki yarım puan aştı sosyal refah olarak bunu değerlendireceğiz. Emeklilerimizin en alt düzeydeki emekli maaşında daha yukarılara gidecek şekilde kademeli bir şekilde ele alacağız. Çalışan memurlarımızın enflasyonun üzerinde bir sosyal transfer gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2021, 14:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnci Tapçalap
İnci Tapçalap - 1 ay Önce

Enflasyon TÜİK in yalanı olan %20 değil,%500.

Öztürk
Öztürk @İnci Tapçalap - 1 ay Önce

uzaydan gelmedik dürüst ol

Sokrat54
Sokrat54 - 1 ay Önce

Ne o kendi kaba etlerinden uydurdukları yüzde 9 enflasyonun üstünde mi verecekler... Utanma arlanma olsa çıkıp konuşmazlar da işte.. burası Türkiye burda mal cok

DOĞAN ALPASLAN KARAKUŞ
DOĞAN ALPASLAN KARAKUŞ - 1 ay Önce

Rabbim CC Hazretleri Devlete Zarar Ziyan Vermesin İnşAllah...

Atikus
Atikus @DOĞAN ALPASLAN KARAKUŞ - 1 ay Önce

Allah devletimize zeval vermesin ama başımızdaki bu beceriksiz yöneticileride başımızdan alsın da bu millet daha fazla çile çekmesin

İdris Tunk
İdris Tunk - 1 ay Önce

Aynı işyerinden ve aynı servisten emekli iki arkadaşız. Ödemiş olduğumuz primlerde aşağı yukarı aynı. Arkadaş 1999 yılında ben 2003 yılında emekli oldum. Şuanda aramızda kaç tl. Ücret farkı var biliyormusunuz, inanın tam 700 tl. Bu Allahtan revamı, bu neden biran önce düzeltilmiyor, bu nasıl bir maaş hesaplaması inanın aklım almıyor.

Yusuf Sarpkaya
Yusuf Sarpkaya - 1 ay Önce

Dolar yükseldi ve etiketler hergün değişiyor.Aylıklar yarı yarı yaeridi.alım gücü yüzde seksen azaldı.

Sabri Taşkın
Sabri Taşkın - 1 ay Önce

2000 yılından önce emekli olanlarla 2000 yılından sonra emekli olanlar arasındaki ücret farkı verilen yüzdelik zamlarla beraber çok açılmıştır. Lütfen intibak üzerinde durulmasını önemle rica ediyorum.

Azize
Azize - 1 ay Önce

Komik

Dehşet abdül
Dehşet abdül - 1 ay Önce

Tüike göre 10/1 komedi bunlar hala bunlars inanan insanları gördükçe daha beter olaliım diyorum