Eski Merkez Bankası Başkanı'ndan Bakan Nebati'ye bomba sözler

Eski Merkez Bankası Başkanı İYİ Parti'li Milletvekili Durmuş Yılmaz, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye hitaben 'Attığım bir tweet’le sizin bakan olmanızı 10 gün geciktirdim, kusuruma bakmayın' ifadelerini kullandı.

Eski Merkez Bankası Başkanı'ndan Bakan Nebati'ye bomba sözler

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 2022 yılı bütçe görüşmeleri kapsamında ilk kez 'bakan' unvanıyla Meclis Genel Kurulu’ndaki bütçe görüşmelerine katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Kasım'da kullandığı "Faizi savunanla beraber olmam, olamam" ifadeleri üzerine "Bu gece Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum" diyen İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın kastettiği gelişme 2 Aralık’ta yaşanmış, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atanmıştı.

Bütçe görüşmeleri sırasında yeni Bakan Nebati’ye hitaben konuşan Yılmaz, “Sayın Bakanım, attığım bir tweet’le de sizin bakan olmanızı 10 gün geciktirdim, kusuruma bakmayın” dedi.

‘BÜTÇE YOK Kİ MALİYE BAKANI OLSUN’

banner112
Meclis Genel Kurulu’nda süren bütçe görüşmeleri sırasında yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye iktidar ve muhalefet partisi temsilcilerinden 'başarı' ve 'hayırlı olsun' temennileri dile getirildi.

'MALİYE BAKANLIĞI ÜZERİNE KONUŞUYORUM, MALİYE BAKANI YOK'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta konuşması sırasında, “Sayın Bakan, hayırlı olsun öncelikle” dedi. Bakan Nebati’nin Genel Kurul’da olmadığını fark eden Usta, “Sayın Başkan, nasıl yapacağız? Ben Maliye Bakanlığı üzerine konuşuyorum, Maliye Bakanı yok” dedi.

'BÜTÇE YOK Kİ MALİYE BAKANI OLSUN'

Bakan Nebati’nin Genel Kurul’da olmaması üzerine İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, “Bütçe yok ki Maliye Bakanı olsun. Sayın Başkan, bütçe var mı ki Maliye Bakanı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER