Kartvizit Baskı Nedir Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kartvizit olarak kullanılan malzemeler kişi veya işletmelerin kendilerini tanıtmak maksadı ile tercih ettikleri bir çeşit kimlik belgeleridir. Bu malzemeler hem reklam yapmak hem de müşterilerle iletişim kurmak için kullanılır.

Kartvizit Baskı Nedir Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kartvizit olarak kullanılan malzemeler kişi veya işletmelerin kendilerini tanıtmak maksadı ile tercih ettikleri bir çeşit kimlik belgeleridir. Bu malzemeler hem reklam yapmak hem de müşterilerle iletişim kurmak için kullanılır. Kartvizit Baskı Nedir Hangi Alanlarda Kullanılır? Sorusu merak edilenler arasındadır ve işletmelerin potansiyel müşteriler ya da hedef kitle için iletişim ihtiyaçlarında bu tür ürünler kullanılmaktadır.

Kartvizitler ayrıca şahıslar tarafından da kullanılabilecek basılı materyaller arasında yer alırken kişilerin kurumsallaşmasında etkili araçlar arasındadır. Bu tür ürünler işletmelerin kurumsal kimlik çalışmalarında prestijlerini güçlendirmesi bakımından oldukça önemlidir.

Kartvizitlerin doğru tasarlanmış olması hedef kitle ve potansiyel müşteriler için doğru bir reklam aracı olarak kullanılabilmesi için gerekir. İşletmeler ya da kişiler kendilerini müşterilerine tanıtmak istediklerinde kartvizitlere gereksinim duyarlar.

Kartvizitler sayesinde firmanın kurumsal yapısı hakkında fikir edinilir. Bundan dolayı da bu tür basılı materyaller oldukça önemlidirler. İşletme ya da kişilerin iletişim bilgilerinin yer aldığı kartvizitler üzerinde gerekli bilgiler tam ve eksiksiz olarak yer almalıdır.

Kartvizit Üzerinde Yer Alması Gerekenler

Kartvizit üzerindeki bilgiler sayesinde iletişim gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bundan dolayı da bilgiler eksiksiz olarak ve doğru tasarımlar yapılmak sureti ile paylaşılmalıdır. Kartvizitte kullanılacak tasarımın yanlış yapılmasına bağlı olarak işlevselliğini kaybetmesi mümkün olur.

Bundan dolayı kartvizit tasarımlarında renk kullanımı, yazı karakteri gibi birçok unsur bir arada ele alınmalıdır. Kartvizit hazırlanırken üzerinde yer alması gereken bilgiler şu şekilde olur:

Firma ismi, logosu

Kişi adı

Adres bilgileri

Web sitesi bilgisi

E-posta adresleri ve telefon bilgileri

Sosyal medya hesapları

QR kod

Tercihe göre kişi fotoğrafı

Kartvizitler tasarlanırken tasarıma ait unsurların yerinde kullanılması onun niteliğini arttıracak bir yaklaşımdır. Bundan dolayı da tasarım aşamasının doğru planlanması kartvizitin amacın uygun olarak üretilmesine yardımcı olacak bir durumdur. Bütün bu nedenlere bağlı olarak bir kartvizit sahibi olunmak istendiğinde tüm unsurlar dikkate alınmalıdır.

Kartvizit Tasarımında Önemsenmesi Gerekenler

İyi bir tasarım amacına uygun kartvizit üretilmesinde etkilidir

Tasarım aşamasında hangi sektör için üretildiği dikkate alınır

Kullanılacak renk seçimleri önemlidir

Yazı karakteri anlaşılır olmalıdır

Kullanılacak görsel ögeler varsa kalitesi oldukça önemlidir

Fotoğraf kullanıldığında çözünürlük dikkate alınmalıdır

QR kod kullanılması işletmenin prestiji açısından önemlidir

Sadelik dikkate alınması gereken bir özelliktir

Tasarımda kartvizit üzerindeki bilgilerin eksiksiz olmasına ve doğruluğuna dikkat edilmelidir

Ölçülere uygun üretilmiş kartvizitler tercih edilmelidir

Standartların dışındaki ölçüler kullanım aşamasında sorun yaratabilir

Kullanılacak malzeme kalitesine dikkat edilmelidir

Kartvizitin Kullanıldığı Alanlar

Kartvizitler tüm sektörler için uygun malzemelerdir. Bundan dolayı da otomotiv sektöründe, mobilya sektöründe, beyaz eşya sektöründe kullanılabilecek reklam ve iletişim araçlarıdır. Medikal sektörü, ilaç sektörü, inşaat sektörü gibi farklı alanlarda da bu tür malzemelere gerek duyulur. Hem işletmeler hem de kişiler kartvizit bastırıp kullanabilirler.

Sizler de kartvizit siparişleriniz için https://www.baskiltd.com/kartvizit-baski/products/ adresini ziyaret edebilir ve yükleyeceğiniz ya da panel üzerinden hazırlayacağınız tasarımlarlanızla siparişinizi hızlıca oluşturabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2021, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER