Motorine gelmesi beklenen rekor zam resmen açıklandı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), benzinin litre fiyatına 79 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 2 lira 25 kuruş zam geldiğini açıkladı. 10 Mart'tan itibaren geçerli olacak zamlar pompa satış fiyatlarına da yansıyacak.

Motorine gelmesi beklenen rekor zam resmen açıklandı

Rusya’nın 24 Şubat sabahı Ukrayna'ya başlattığı askeri harekat 14. gününde de sürüyor. Bu süreçte alınan sert yaptırım kararları ve dolar kurundaki artışlar, akaryakıtta zam yağmurunu beraberinde getiriyor. Artan döviz kuru ve petrol fiyatları akaryakıta yansıyor.

Son olarak, benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 79 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 2 lira 25 kuruş zam geldi. 

Buna göre, Ankara'da ortalama 20,44 liradan satılan benzinin litre fiyatı 21,23 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 20,35 liradan 21,14 liraya, İzmir'de 20,46 liradan 21,25 liraya çıkacak. Ayrıca, Ankara'da ortalama 22,92 liradan satılan motorinin litre fiyatı 25,17 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 22,83 liradan 25,08 liraya, İzmir'de 22,92 liradan 25,17 liraya çıkacak.

EPGİS'TEN AÇIKLAMA

Gelişme, Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'nın resmi Twitter hesabından duyuruldu. 

Küresel piyasalarda motorin talebinin yüksek olması ve en fazla üretimin yapıldığı rafinerilerin Rusya'da bulunması nedeniyle söz konusu ürüne benzinden daha fazla zam yapılıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
uğur cengız
uğur cengız - 3 ay Önce

maşAllah sayın .. dediği gibi yapılan zamlar yoldaki araç sayısını azaltmıyor, kim demiş fakirleşiyoruz diye..

SIRADAKİ HABER