Nebati'den kritik toplantı sonrası yazılı açıklama: Fiyatlar düşecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fiyat İstikrarı Komitesi toplantısı sonrasında yazılı bir açıklama yaptı.

Nebati'den kritik toplantı sonrası yazılı açıklama: Fiyatlar düşecek mi?

Fiyat İstikrarı Komitesi, bugün ilk kez Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında toplandı. 

TOPLANTI SONRASI YAZILI AÇIKLAMA

Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile bazı üst düzey bürokratlar katılırken; Nebati, toplantı sonrası yazılı bir açıklama yaptı. 

''ENFLASYONLA MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ''

banner112
Açıklamada, "Toplantıda ilk olarak küresel enflasyon gerçekleşmeleri ve emtia piyasalarındaki gelişmeler ele alınmıştır. Ardından yurt içi enflasyon gelişmeleri ve enflasyon görünümüne yönelik riskler bütüncül bir bakış açısı ile ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir'' denildi. 

Enflasyon ile mücadelenin süreceği yönünde ifadelere yer verilen açıklama şöyle devam etti:

''Bu kapsamda, döviz kurlarında ve emtia fiyatlarında yaşanan gelişmeler ile bunların fiyatlama davranışları üzerindeki etkisi detaylı analiz edilmiştir.

Ekonomi politikalarımızın önceliklerinden birisi olan fiyat istikrarı çerçevesinde yönetilen/yönlendirilen fiyatlar vasıtasıyla bugüne kadar hayata geçirilen uygulamalar ile bundan sonraki süreçte atılacak adımlar görüşülmüştür.

Önümüzdeki dönemde de enflasyon ile mücadele konusunda kurumlarımız tam uyum içerisinde koordineli hareket edecektir. Komite çalışmalarına düzenli ve sık aralıklarla devam edecektir.''

YORUM EKLE
YORUMLAR
Göz göre göre soygun!
Göz göre göre soygun! - 4 hafta Önce

nebatiyağ milleti carpan cetenin mesubu fetöcü!
taktik ucuza al, pahalilaninca sat, ucuzlayinca tekrar al!