Ünlü ekonomist Remzi Özdemir açıkladı... İşte dolar kurunun geleceği 

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar/TL kuru sürekli artmaya devam ederken ekonomist Remzi Özdemir'den flaş bir açıklama geldi. İşte "dolar/TL kuru ne olacak?" sorusunun cevabı.

Ünlü ekonomist Remzi Özdemir açıkladı... İşte dolar kurunun geleceği 

Merkez Bankası'nın mevduat faizlerini düşürmesi dolarda büyük yükselişe neden olmuştu.  Karar sonrası 8.50'lerden hızla artışa geçen dolar önce 8.80'leri görmüştü. Ardından dolar Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırarak 8,93'ü test etmişti. 

DOLAR DAHA DA YÜKSELECEK

Uzmanlar ise daha da korkunç senaryolar ortaya koyuyor. Piyasa ve finans uzmanlarına göre bunlar dolara göre iyi günleri. Dolar kuru yüksek enflasyon ve Merkez Bankası'nın bundan sonra da yüksek enflasyona rağmen faiz indireceği beklentisi nedeniyle daha da yükselecek dolar adeta rekor üstüne rekor kıracak.

''DOLAR 9 LİRA HATTA 10 LİRA OLACAK DİYENLER VAR''

Doların kısa süre içerisinde 9 liranın üstüne çıkacağı beklentiler arasında. Hatta bir çok uzmanlar 10 lirayı bile işaret ediyor.

DOLAR NE KADAR YÜKSELECEK?

Piyasalarda yaptığı doğru tespitlerle güvenilir bir isim olan Remzi Özdemir'den dolar kuruna ilişkin dikkat çeken yeni bir analiz geldi. Doların kış döneminde daha da yükseleceğine dikkat çekti. ''Önümüz kış herkes kendi tedbirini alsın. Önümüzde büyük bir kriz var. Ücrete yansıyacak bir kriz var. AKP'nin doların düşürmek istemediğine dikkat çektik. Doları düşürmek istemeyen bir iktidar 128 milyarı neden kullandı? Onun kullanıldığını kim düşünüyor? 128 milyar doların kimlere satıldığı açıklandığında bunun böyle olmadığını görecekler. Naci Ağbal niye gitti bu 128 milyar doların kimlere satıldığını araştırılmasını istediği için gitti. ifadelerini kullandı

''DOLAR 9.-9.5 OLACAK''

Özdemir doların geleceği nokta ile ilgili olarak ta şu sözleri sarf etti ''Cumhurbaşkanının kafasındaki rakam 9.20 olabilir. Çünkü herkes adil değer olarak dolara 9.50 lira diyor. 10 lira üstü fantastik ama 9-9.50 arasını insanlar kabullenmeye başladı"

YORUM EKLE