Ünlü market zincirinin ürünlerine zam üstüne zam

Rekabet Kurumu'ndan fahiş fiyat uyguladığı gerekçesiyle ceza alan ünlü market zinciri BİM'in ürünlerine gelen yeni zamlar belli oldu.

Ünlü market zincirinin ürünlerine zam üstüne zam

Gıdadan giyime, yakıttan teknolojik aletlere kadar yapılan zamlar artık vatandaşı nefes alamaz duruma getirdi. Dar ve orta gelirli vatandaşlar ay sonunu zor getirirken, market ürünlerine de son bir ayda zam üstüne zam geldi.

Uygun fiyatlı ürün satışı ile bilinen BİM marketler zinciri de zam furyasından nasibini aldı. BİM ürünlerine gelen son zamların listesi sosyal medyada paylaşıldı. Buna göre BİM'de satılan ürünlerin eski ve yeni fiyatları şöyle:

banner112
BİM marketler zincirinden alışveriş yaparken fiyat etiketlerinin değiştiğini gören bir sosyal medya kullanıcısı da o anları görüntüledi. Kullanıcının paylaştığı görsellere göre 250 gram tereyağın fiyatı 18.90'dan 29.90'a, 600 gram beyaz peyinirin fiyatı ise 34.50'de 50.75'e yükseldi.

REKABET KURUMU'NDAN CEZA ALMIŞTI

Geçtiğimiz ay Rekabet Kurumu tarafından açılan soruşturmada fahiş fiyat uygulama suçundan 2 milyar 671 milyon lira idari para cezası kesilen 5 zincir market ile 2 tedarikçi firmadan en çok cezayı alan marka BİM olmuştu. BİM, 958 milyon 129 bin 194,39 lira para cezasına çarptırılmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kenan
kenan - 9 ay Önce

akaryakıta gelen zamların, A dan Z ye tüm kalemlere yansıyacağını bilmeyenler ekonomi cahilidir.

SIRADAKİ HABER