Ünlü otel konkordato istedi

2019'a göre 2020'nin başlangıcında hız kesen konkordato taleplerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Sütlüce semtinde, Haliç’in kıyısında dört yıl önce açılan ‘Ramada Hotel&Suites İstanbul Golden Horn’ için konkordato talep edildi. Mahkeme, 3 aylık geçici mühlet kararı verdi.

Ünlü otel konkordato istedi

Diken'den Ali Yılmaz'ın haberine göre; Temeli 2013 yılında atılan Ramada Hotel&Suites İstanbul Golden Horn’un ilk misafirleri 2016’nın ilk yarısında kabul edildi. Haliç’e nazır manzaralı otelde işler bir süre önce bozulmaya başladı. Mali yapıdaki bozulma düzeltilemeyince konkordato talebi gündeme geldi.

Otelin sahibi konumundaki BESSA İnşaat Turizm Otelcilik Yatırım AŞ ve Helis Turizm Otelcilik Limited ŞTİ için konkordato davası açıldı. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, iki şirkete yönelik üç ay geçici mühlet kararı verildi.

Ramada Hotel & Suites İstanbul Golden Horn Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ketancı, bir yıl önce Tourism Today’deki açıklamasında, Haliç bölgesinde turizmin yükselişe geçtiğini belirterek, “Haliç gelecek vadediyor” demişti. Ketancı, bölgede bulunan otellerin doluluk oranının iyi seviyede olduğuna işaret ederek “Bölgenin geleceği çok parlak” diye konuşmuştu.

YORUM EKLE