10 Ekim davası öncesinde ailelerden çağrı

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu tarafından yapılan çağrıda 9 Haziran 2021 çarşamba günü saat 10.00’da Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşmaya katılım çağrısı yapıldı.

10 Ekim davası öncesinde ailelerden çağrı

10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, 9 Haziran’da görülecek 10 Ekim Ankara Katliamı davasına katılım çağrısı yaptı.

Birgün'de yer alan habere göre; organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski başbakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarının 2015 yılında yaşanan katliamların mafya-siyaset-bürokrasi-medya arasındaki kirli ilişkilerden bağımsız olmadığını ortaya serdiğini belirten 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, çağrıda şöyle seslendi:

“Artık kim ne biliyorsa ve bunlara ne şekilde dahil olmuşsa bir an önce açıklanmalıdır ki toplumsal bir hesaplaşma başlasın ve katliamların gerçek failleri ortaya çıkarılsın.” Bugün gündeme gelen bu “kirli işler ve ilişkilere” dava sürecinden fazlasıyla aşina olunduğunu belirten 10 Ekim Ankara Katliamı Davası Avukat Komisyonu, “Dava dosyasındaki pek çok belgede varlığına rastladığımız, ‘kirli ilişkiler ağı’nın ortaya çıkarılması için gösterdiğimiz tüm çabalar, yargı makamlarınca reddedilmesiyle sonuçlandırıldı” dedi.

Çağrı metninde şu ifadeler kullanıldı: “9 Haziran 2021 çarşamba günü saat 10.00’da herkesi Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek olan duruşmaya katılmaya, bizlerle birlikte adaletin takipçisi olmaya çağırıyoruz.”

YORUM EKLE