15 yaşındaki çocuğu 25 kez taciz etti serbest kaldı

Epilepsi hastası 15 yaşındaki N. K.’ya 2 yıl boyunca 25 kez cinsel tacizde bulunan şahsa ‘sarkıntılık’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi ve tahliye edildi.

15 yaşındaki çocuğu 25 kez taciz etti serbest kaldı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde esnaf olan Gülhan K.’nın kızı N.K. epilepsi hastasıydı. Hastalık nedeniyle zeka geriliği yaşayan N.K. için ailesi yıllar boyunca uğraştı. N.K. yaşıtlarının seviyesindeki zeka yaşına gelecek tedaviye yanıt vermeye başlamıştı. Ancak anne Gülhan K.’nın yaklaşık 2 yıl sonra haberinin olacağı çok olumsuz bir gelişme yaşandı.

Esnaf olan Gülhan K. kızını güvenli şekilde alışveriş yapabilmesi için yakınındaki Ufuk Özdoğan’ın dükkanına yolluyordu. Özdoğan, 2018 yılında 13 yaşındayken N.K.’ya cinsel tacizde bulunmaya başladı. Bu taciz yaklaşık 2 yıl sürdü. Bu süreçte N.K., Özdoğan’ın 25 kez cinsel tacizine maruz kaldı. N.K. bir gün annesi Gülhan K. ile izlediği filmde küçük bir çocuğa cinsel saldırıda bulunulduğunu gördü ve annesine “Anne benim başıma böyle bir şey gelse ne yapardın?” diye sordu. Anne Gülhan K. “Öldürürdüm” yanıtı verdi. N.K. bu yanıtın üzerine annesinin başına bir iş geleceğinde korktu ve susmayı tercih etti.

TAHLİYE EDİLDİĞİNİ KARAR DURUŞMASINDA ÖĞRENDİLER

N.K. en son 27 Haziran 2020 günü Özdoğan’ın dükkanına gitti ve bir kez daha cinsel taciz ile karşılaştı. Annesinin yanına gittiğinde çok sessizdi ve çok kötü hissediyordu. Annesi Gülhan K.’nın ısrarı üzerine yaşadıklarını ona anlattı. Annesi Gülhan K. hemen savcılığa suç duyurusunda bulundu. Özdoğan 1 Temmuz’da tutuklandı. “Çocuğun cinsel istismarı” suçundan yargılama süreci başladı. Sungurlu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Özdoğan’ın bilgisayarından çocuk pornosu çıktığı da saptandı. 13 Kasım’da yapılan duruşmada Özdoğan tahliye edildi. N.K.’nın ailesi Özdoğan’ın tahliye edildiğini 18 Kasım’da yapılan karar duruşmasında öğrendi ve şok oldu.

SADECE “SARKINTILIK” SUÇUNDAN CEZA ALDI

Karar duruşmasında Özdoğan ‘sarkıntılık’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası alırken, tahliye edildi. N.K.’nın avukatı olayın zincirleme şekilde gerçekleştiğini ve sarkıntılık değil cinsel saldırı yaşandığını belirterek, karara itiraz edeceklerini açıkladı. N.K.’nın annesi Gülhan K. ise Özdoğan’ın tahliyesine tepki gösterdi.

“BAŞKA ÇOCUKLARA YAPMAYACAĞININ GARANTİSİNİ NASIL VERİYORLAR?”

Anne Gülhan K., ANKA’ya yaptığı açıklamada, kendilerinin suç duyurusunu geri çekmeleri karşılığında Özdoğan’ın para teklif ettiğini söyledi. Para teklifini duyduğunda başından aşağı kaynar sular döküldüğünü ifade eden Anne Gülhan K. Özdoğan’ın tahliyesine “Bu şahıs bir an önce en yüksek cezayı almalı. Şimdi serbest bırakıldı. Benim çocuğuma cesaret edemeyecek. Bu şahsı serbest bırakarak, başka çocuklara yapmayacağının garantisini nasıl veriyorlar, ben anlayamıyorum” diyerek tepki gösterdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER