19 Ocak Hrant Dink anması bu yıl çevrimiçi yapılacak 

Hrant Dink, 19 Ocak’ta öldürülmesinin 14. yılında anılacak. Her yıl, Agos Gazetesi’nin eski çalışma ofisinin bulunduğu Sebat Apartmanı’nın önünde yapılan anma töreni bu yıl pandemi nedeniyle çevrimiçi yapılacak.

19 Ocak Hrant Dink anması bu yıl çevrimiçi yapılacak 

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, katledilişinin 14. yıldönümünde, 19 Ocak’ta anılacak. Her yıl gazetesi Agos önünde yapılan anma töreni bu yıl salgın nedeniyle sanal ortamda gerçekleştirilecek.

Dünyanın her yerinden Hrant’ın Arkadaşları, 19 Ocak Salı günü saat 14.45’te www.hranticinadaleticin.org adresinde buluşacaklar ve sembolik olarak “Buradasın Ahparig” yazan pankartlarını Hrant Dink’in öldürüldüğü yere bırakacaklar.

Her yıl Hrant’ın Arkadaşları adına yapılan anma konuşması da bu yıl, yine aynı adres üzerinden online olarak yapılacak. Ayrıca gün boyunca www.hranticinadaleticin.org adresinden Hrant Dink ile ilgili yayınlar gerçekleştirilecek.

19 Ocak anması bu yıla mahsus olarak sanal ortamda gerçekleşecek. Hrant’ın Arkadaşları gelecek sene 19 Ocak’ta yine kalabalıklarla Hrant Dink’in düştüğü yerde olacaklar ve arkadaşlarını yine her zamanki yerde anacaklar.  

YORUM EKLE