3 gündür haber alınamayan 12 yaşındaki Kübra bulundu

Fatih'ten Büyükçekmece'deki babaannesinin evine giden çıktıktan sonra 3 gündür haber alınamayan 12 yaşındaki Kübra Dinç, Büyükçekmece'de bulundu.

3 gündür haber alınamayan 12 yaşındaki Kübra bulundu

Fatih'ten Büyükçekmece'deki babaannesinin evine giden ve dönüş yolunda kaybolduktan sonra 3 gündür haber alınamayan 12 yaşındaki Kübra Dinç, Büyükçekmece'de bulundu.

Fatih Zeyrek Mahallesi'nde cuma günü 12 yaşındaki Kübra Dinç, babaannesinden evlerine gitmek üzere çıktı. Babaanne Hacer Dinç, okul arkadaşı olduğunu iddia eden bir kişinin yanında gördüğü torununu tekrar yanına çağırdı. Kübra Dinç bir süre sonra tekrar evine gideceğini söyleyerek babaannesinden ayrıldı. 

Aile Kübra Dinç'ten 3 gün boyunca haber alamadı. Kayıp bildirimi yapılmasının ardından emniyet ekipleri ve ailesi Kübra Dinç'i aramaya başladı. 12 yaşındaki çocuk 3 gün sonra Büyükçekmece'de bulundu.

Büyükçekmece Adliyesi'ne götürülen Kübra Dinç'in babası Şaban Dinç, "Perşembe akşamı babaannesinde kalıyor, ertesi gün 12.30'da eve gideceğim diye ayrılıyor ama eve gitmiyor. Saat 17.30'da babaannesi dışarı çıkıyor evin orda görüyor. O anda yanında çocuk var. Babaannesi Kübra diye sesleniyor, dördüncüsünde duyuyor. Çocuk, Kübra ile ilkokuldan arkadaş olduğunu söylüyor. Kübra babaannesine tekrar eve gideceğini söyleyip ayrıldığında çocuk da Kübra'nın peşinden koşuyor. Ondan sonra Kübra'da haber alamıyoruz. İlk başta emniyet güçlerine haber verdik sonra kendi imkânlarımızla aramaya başladık. Kübra'yı Büyükçekmece'de kayınbiraderim buldu. Çocuğun ablasının oralardaydı. Adli süreç devam ediyor" dedi. (DHA)

YORUM EKLE