3 gündür haber alınamayan Buket bulundu

İstanbul Pendik’te ‘anneanneme gidiyorum’ diyerek evden ayrılan ve kendisinden 3 gündür haber alınamayan 15 yaşındaki Buket Elif Akbaba bulundu.

3 gündür haber alınamayan Buket bulundu

İstanbul Pendik ilçesinde Cuma günü annesinin evinden Güngören’deki anneannesinin yanına gitmek üzere ayrılan 15 yaşındaki Buket Elif Akbaba’dan 3 gündür haber alınamıyordu.

Genç kızın en son anneannesine Marmaray’a bindiğini söylediği ve sonrasında kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. 9. sınıf gastronomi öğrencisi olan Buket Elif Akbaba'nın ailesi kızlarının can güvenliğinden endişeleniyor. Pendik Emniyet Müdürlüğü soruşturmayı derinleştirirken, anne babasının ifadesi sonrası, genç kızın bir süre çalıştığı iş yerinin sahibinin de ifadesi alındı.

"HER YERE MÜRACAAT ETTİK"

Kaybolan genç kızın amcası Mustafa Akbaba, "Yeğenimiz Buket Elif Akbaba, annesinin evinden çıkıyor anneannesine gelmek için. Cuma günü 18.20’den itibaren irtibatımızı kaybediyoruz. Her yere müracaat ettik. Emniyet çalışıyor biz de sosyal medyayı kullanarak herkese ulaşarak yeğenimizin bulunması için her yere saldırıyoruz. İnşallah buluruz sağ salim yuvasına döner.

Sizlerden de bu desteği esirgememenizi rica ediyoruz. Evden kaçma ihtimali de yüksek. Eldeki bulgular var. Cep telefonunun yedeğini çıkardık Whatsapp geri dönüşümüne bakacağız. Nerede bir telefon gelse gördük görüyoruz diye hemen aileler koşturuyor. Emniyet ayrı bir çalışma yapıyor" şeklinde konuştu.

BULUNDU

3 günlük sürenin ardından bulunan Akbaba,  polis ekipleri tarafından Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Gözetim altında olan Akbaba’nın ifadesini gün içerisinde ve pedagoglar eşliğinde verecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 09:03
YORUM EKLE