40 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 214 gözaltı kararı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında 44'ü muvazzaf, 69 asker ile 145'i eski askeri okul öğrencisi 214 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

40 ilde FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon: 214 gözaltı kararı

FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki yapılanmasına yönelik soruşturma çerçevesinde İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 44’ü muvazzaf 214 şüpheli hakkında gözaltı ve yakalama kararı verildi. İzmir merkezli 40 il ve KKTC’de sabah 06.00’da operasyon başladı.

Şüphelilerin albay (1), yarbay (1), yüzbaşı (7), üsteğmen (7), teğmen (7), astsubay (41), uzman çavuş (5) rütbelerinde olduğu öğrenildi.

Gözaltı kararı verilenler arasında ilişiği kesilen askeri okul öğrencisi Faruk Terzi de bulunuyor. Faruk Terzi, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından öldürülen Özel Kuvvetler Tugayı Komutanı darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’nin oğlu.

Şüphelilerin yakalanması için operasyonlar sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2021, 08:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
çakmak
çakmak - 2 hafta Önce

yok yok şimdi tatiilden yenii geldileer yavaş yavaş çalışıyorlar, ülkenin bir kez daha şans verilirse bunlara o zaman sen gör keten helvayı nasıl yanıyor. birde türediler var devlet barış yapmalıymış bu fetöcülerle khk lılar af olmalıymış yaa yoksa bizi mahfedeceklermiş bu adam dışışleri bakanlığında meslek memuru

ŞÜPHECİ
ŞÜPHECİ - 2 hafta Önce

Het ay uada iki ayda bir FETÖ yapılanması diye ordu içinde tıtuklamalar oluyor. Atılanlar ve bitmeyen tutıklamalar doğruysa ordunun üçte ikisi bir zamanlar FETÖCÜYMÜŞ. Öyleyse darbe niye başzrısız oldu. Değilse bu günaşırı sürek avlarının anlamı ne. FETÖ adı altında başka kesimler mi tasfiye ediliyor.