47 eski askeri öğrenciye gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne” üye olduğu iddiasıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığı’yla ilişiği kesilmiş 47 askeri öğrencinin gözaltına alınması için talimat verildi. Gözaltına ilişkin 17 ilde operasyon yürütülüyor.

47 eski askeri öğrenciye gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı yazılı açıklama ile “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne” üye olduğu iddiasıyla 47 eski askeri öğrencinin gözaltına alınması için talimat verildiğini duyurdu.

Savcılıktan yapılan açıklamada operasyona ilişkin şu bilgiler verildi:

Kara Kuvvetleri Komutanlığına yönelik ‘mahrem hizmetler’ olarak adlandırılan yapılanmasına ilişkin iltisakı ve irtibatı olduğu anlaşılan, Ankara ili genelinde çeşitli semtlerde bulunan büfe, bakkal, market gibi umuma açık işyerlerinde bulunan kontörlü sabit hatları kullanmak suretiyle sivil imamlar ile iletişim sağladıkları ve haberleştikleri ayrıca bir kısmı ile ilgili olarak bugüne kadar yürütülen soruşturmalar kapsamında etkin pişmanlıkta bulunanların ifadelerinde örgüt mensubu olduklarına dair ifadeler bulunduğu tespit edilen, daha önce ilişiği kesilmiş 47 askeri öğrenci şüphelinin, Ankara merkezli 17 ilde 20 Nisan 2021 tarihinden itibaren eş zamanlı olarak gözaltına alınmalarına karar verilmiştir. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik işlemlere Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince devam edilmektedir.”

YORUM EKLE