5 bin liralık atkısı ile gündem olan AKP'li isme usta gazeteciden bomba hatırlatma

AKP MKYK üyesi Mücahit Birinci'nin 5 bin lira değerindeki atkısı sosyal medyada gündem oldu. Birinci, peş peşe twetlerle kendisini savundu. Birinci, "Hay atkı kadar kafanıza taş düşsün. Başka işiniz mi yok yahu, Tiktok videoları, İnstagram paylaşımları..." dedi. Usta gazeteci Zafer Arapkirli'den Birinci'ye bomba hatırlatma geldi. Arapkirli, Birinci'nin babasının Atatürk düşmanlığını hatırlattı, "babasını da sevmezdik" dedi.

5 bin liralık atkısı ile gündem olan AKP'li isme usta gazeteciden bomba hatırlatma

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınış şeklini eleştiren Prof. Dr. Ersan Şen'e "Alışacaksınız, alışacaksınız" diye yanıt veren AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci'nin taktığı atkı sosyal medyada gündem oldu. Birinci'nin Louis Vuitton marka atkısının fiyatının 330 pound olduğu ortaya çıkmıştı. Birinci tepkilerin odağına oturunca Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşıp Erdoğan'a uzun ömür dilemişti. 

Birinci, daha sonra ise Twitter'dan, "Hay atkı kadar kafanıza taş düşsün. Başka işiniz mi yok yahu, Tiktok videoları, İnstagram paylaşımları... Fondaş bir kısım sözde gazeteci de bunlara uymuş. Neredeyse atkı sempozyumu düzenleyecekler. Yahu bırakın magazini, bir iki kitap okuyun, tarih okuyun, kendinize fayda..." savunmasında bulunmuştu.

Usta gazeteci Zafer Arapkirli, Birinci'nin babasının kim olduğunu hatırlattı. Babası Niyazi Birinci'nin Yavuz Bahadıroğlu ismini kullandığını belirten Arapkirli, "Babasını da sevmezdik" dedi.

Arapkirli paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

BABASINI DA SEVMEZDİK

TV'de hukuksuzlukları "Alışacaksınız" diye savunan, 5.000 TL'lik atkısı hatırlatılınca "Dindarlar pahalı atkı takamaz mı?" diye atarlanan Mücahit Birinci'nin babası Nurcu yazar Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu) de Atatürk düşmanı görüşleri ile tanınırdı.

Arapkirli, Erdoğan ile Bahadıroğlu'nun fotoğrafını da twetine ekledi.

İşte o paylaşım:

İşte KRT'nin gündeme getirdiği o haber:

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Avantacilar
Avantacilar - 1 hafta Önce

Helal para alinan bir mal degil. Terliyerek maas alsa o parayi o atkiya vermez!