9 makamlı rektör, Güldür Güldür'de canlandırılmıştı: Ben bu beyefendiyi oynamıştım

Güldür Güldür oyuncusu Onur Buldu, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in kendisini 9 farklı mevkiye atamasını, “Ben bu beyefendiyi oynamıştım” sözleriyle eleştirdi.

9 makamlı rektör, Güldür Güldür'de canlandırılmıştı: Ben bu beyefendiyi oynamıştım

Türkiye yüksek maaşlı bürokratların tartışılmasının ardından şimdi de kamuda birden fazla maaş alan bürokratların ortaya çıkması vatandaşların tepkisini çekmeye başladı.
Kamuda ballı maaş dönemi ise en çok kamu şirketlerinde ve üniversitelerde görülüyor. Bunun en son örneği Ardahan Üniversitesinde görüldü.

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber’in rektörlük dışında üniversitede 9 farklı mevkide görev yaptığı anlaşıldı. Rektör Biber’in, bu görevleri arasında “Dilek / Öneri / Şikayet Sorumlusu” da olması dikkat çekti.

Güldür Güldür’ün sevilen oyuncularından Onur Buldu da bu olaya sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Buldu, Rektör Biber’in görevlerini paylaşarak, “Ben bu beyefendiyi oynamıştım...” diye yazması sosyal medyada büyük beğeni aldı.

Onur Buldu’nun bahsettiği “Maaş” adlı skeçte yine benzer şekilde birden fazla görevi yürüten bir karakter canlandırılıyordu.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2021, 11:57
YORUM EKLE