Açılışa günler kala yerle bir olmuştu: Erdoğan için işçilerin can güvenliği tehlikeye atılıyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın açılışını yapması planlanan ve geçtiğimiz günlerde şiddetli fırtına sonucu kullanılamaz hale gelen Kilimli Sahil Yolu, dalgalar tarafından bir kez daha yutuldu. Tüm tehlikelere rağmen yolun açılışa hazırlanması için görevlendirilen işçilerin can güvenliği olmadan çalıştıkları görüldü.

Açılışa günler kala yerle bir olmuştu: Erdoğan için işçilerin can güvenliği tehlikeye atılıyor

Yapımına 2002 yılında başlanılan ve bir türlü tamamlanamayan Kilimli Sahil Yolu'nda açılış için yoğun çalışmalar devam ediyor. Yapımcı şirket ise 22 Ocak’ta Erdoğan tarafından açılması planlanan Kilimli Sahil Yolu'na dalgaların verdiği zararı gidermek için çalışmalarına devam ediyor. Dalgaların bu kez işçileri tehlikeye soktuğu görüldü.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Kilimli Sahil Yolu’nun yoğun yağış nedeniyle dördüncü kez çöktüğünü söyledi.

'İŞÇİLERİN CANI TEHLİKEYE ATILIYOR'

Yavuzyılmaz, paylaşımına şu notu düştü:

Zonguldak Kilimli Sahil Yolu İnşaatı Cumhurbaşkanı’nın yapacağı açılış için hazırlanıyor. Yanlış yapım tekniğiyle denize sıfır ve aynı kotta yapılan yol, 4.kez dalgalara teslim olmasın diye işçilerin canı tehlikeye atılıyor! AK Parti’nin bilimle, denizle, doğayla, imtihanı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER