AFAD Müdürü, engelli çocuğunu parka çıkartan kişiye hakaret etti: Vali özür diledi

Aksaray'da bir vatandaş Down sendromlu çocuğunu sokağa çıkma yasağı saatlerinde özel gereksinimi nedeniyle dışarı çıkardı. AFAD Müdürü tarafından çocuğunu parka çıkartan vatandaşa hakaret edildi. Vatandaş, "Down sendromlu özel bir çocuğa sahibim. AFAD Müdürü Cezmi Türkmen'in çocuğumu çıkardım diye bana etmediği hakaret kalmadı" dedi. Sonrasında Vali Aydoğdu, özel çocuğa AFAD ekibi ile özel bir ziyaret yaptı.

AFAD Müdürü, engelli çocuğunu parka çıkartan kişiye hakaret etti: Vali özür diledi

Sabah gazetesinin aktardığına göre; Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, kentte kısıtlamalar kapsamında AFAD ekibinin araçtan yaptığı anonstan ve yaşananlardan korkarak tedirgin olan özel çocuğa AFAD ekibi ile özel bir ziyaret yaptı.

AFAD ekipleri, araç ile sokak sokak cadde cadde gezerek hem denetim hem de bilgilendirme yaparken, babasıyla evlerinin önünde bulunan parktaki salıncakta sallanan Down Sendromu küçük Burak yapılan anonslardan korkarak tedirginlik yaşadı.

Özel çocuğun yaşadığı tedirginliği sosyal medya üzerinden gören Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu hemen harekete geçerek AFAD Müdürü Cezmi Türkmen, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ve ekiplerle birlikte özel çocuk Burak’a özel bir sürpriz ziyaret yaptı.

Burak’ı evinde ailesiyle birlikte ziyaret eden Vali Aydoğdu, özel çocukla yakından ilgilenerek tüm tedirginliğini alırken, ailesiyle yaptığı görüşmede yapılan çalışmalar ve alınan tedbirler hakkında bilgiler vererek yaşanan olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

ÖZÜR DİLEMEK, HAKLISINIZ DİYEBİLMEK ERDEMLİKTİR"

Burada bir açıklama yapan Vali Aydoğdu, “Bir yılı aşkındır salgınla mücadele ediyoruz. Her şeyden, en çok da sevdiklerimizden mahrum kaldık. Bütün dünya zor günlerden geçiyor. Sağlık ekiplerimiz başta olmak üzere güvenlik, AFAD ve tüm birimlerimizle her türlü fedakarlığı vererek sahadayız. Hepimizin tek gayesi var. En az hasarla ve el birliği ile bu günleri geride bırakmak. Zaman zaman istemeden de olsa kırgınlıklar, dargınlıklar olabiliyor. Sonuçta Şehri-i Süleha’nın sakinleriyiz. ‘İnsanlık hali’ diyebilmeliyiz. Biz birlikte kocaman bir aileyiz. Düşmüş olan kan şekerimizi baklava ile yükselttik. Ama daha tatlısı Burak’a sarılmak bütün yorgunluğumuzu aldı. Ayrıca konuşabilmek, anlayabilmek, erdemli olmanın binlerce yolu var. Bir tanesini de Burak evladımızın vesilesi ile yapmış olduk. ‘Kusura bakmayın, siz de haklısınız’ diyebilmek ne güzel şey” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2021, 10:50
YORUM EKLE