Ahmet Zeki Üçok, Ebrar Karakurt'u hedef alan Ali Atıf Bir'in FETÖ geçmişini hatırlattı

FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında 4 yıl 9 ay 25 gün cezaevinde kalan, iki kez ihraç edildiği Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) sayılı doktoralı hukukçusu Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, FETÖ’nün kayyum atandıktan sonra kapanan gazetesi Bugün gazetesinde, FETÖ yönetirken yazarlık yapan Ali Atıf Bir’e tepki gösterdi.

Ahmet Zeki Üçok, Ebrar Karakurt'u hedef alan Ali Atıf Bir'in FETÖ geçmişini hatırlattı

Ali Atıf Bir, Milli Voleybolcu Ebrar Karakurt’un oynadığı Elidor reklamıyla ilgili yapacağı Youtube yayınını “Global marka Elidor eşcinselliği mi savunuyor? Muhafazakar değerlere meydan mı okuyor? Elidoru yöneten bilkentli, tedli kadın marka yöneticileri CHP’nin yapmaya korktuğu şeyi mi yapıyorlar? Yarın @NetmiyizTV ‘de.. Bekleyin..” mesajıyla duyurdu. 

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok ise “'Ben de Fetullahçı oldum' diye yazılar yazan eski FETÖ destekçisi Ali Atıf Bir, toplumu ayrıştırma taktiklerine yeniden başlamış. @alıatıfbır hoca(!) hiç boşuna nefesini tüketme, geçti o günler” diyerek Ali Atıf Bir'e karşılık verdi.

ALİ ATIF BİR KENDİSİNİ “AYDIN” İLAN ETTİ

Ali Atıf Bir gelen tepkilerin ardından kendisini “aydın” ilan edip şu açıklamayı yaptı:  

Elidor olayında bir kez daha gördük ki bu ülkenin sorunu fikri fakirlik. 

Biri LGBT ile ilgili bir şey söylüyorsa anlamadan dinlemeden hemen karşısına geçelim, ne dediğine kim olduğuna bakmadan biz karşısında duralım onu maşist ilan edelim, böylece kendimizi tekrar üretelim.

Kürt, ülkücü, solcu, islamcı, ateist hepsi aynı. Maksat kendini yeniden üretmenin kolay yolunu bulma. Fikri bir felsefe yok, basit taraflar yaratma fırsatları kollanıyor. Derinlemesine tartışma yapamayacağı için yüzeysel düşmanlar yaratıyorlar sürekli.

Bunlardan olma, aydın ol!

Bunlardan olma çünkü bunlar azgın azınlık..Sen sustuğun için bunlar çok görünüyor. Daha sonra seni suskunluğa itiyor! Bunlar kendini aydın sanan Türkiye’ye ortaçağ karanlığını yaşatanlar! Lütfen #aydınol

YORUM EKLE