Aile zoruyla tarikat yurdunda kalan 20 yaşındaki tıp öğrencisi intihar etti

Tıp fakültesi öğrencisi olduğu öğrenilen 20 yaşındaki Enes Kara, tarikat yurduna mahkum edildiğini ve koşullara dayanamadığını anlattığı bir video arkada bırakarak intihar etti. 

Aile zoruyla tarikat yurdunda kalan 20 yaşındaki tıp öğrencisi intihar etti

Elazığ'da tarikat yurdunda kalan 20 yaşındaki Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara intihar etti. 

Tamga Türk'te yer alan habere göre, Ailesinin Hatay’da ikamet ettiği öğrenilen gencin, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. Sınıf öğrencisi Enes Kara'nın intiharının ardından, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, Twitter üzerinde #fütıpölüyor etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladı.   

Ardında intihar notu olarak bir video bırakan Enes Kara, tarikat yurdunda ailesinin zoruyla kaldığnı söyledi. Kara, "Şu an bir cemaat yurdunda kalıyorum. Hiç istemememe rağmen, aileme defalarca söylemiş olmama rağmen. Ailem burada kalmaya zorladı. Görevli ailenin zoruyla mı buradasın diye sordu evet dedim, babamla konuştu. Babam bana oranın kurallarını aksatma, namazlarını kıl, kitabını oku dedi." ifadelerini kullandı.

Yurt koşullarını anlatan Kara, "Sabah 6.30 gibi sabah namazı için kalkıyoruz. Sonra okula gidiyorum. 5'e kadar okuldayım. 5'te yemek var sonra akşam namazı var. Sonra risale denen kitapları okumak zorundasınız, ardından yatsı var. Bunları yapınca saat yaklaşık 8 oluyor. Psikolojik olarak çok yoruluyorsunuz. Zaten tüm gün okuldasınız, üstüne istemeye istemeye bunları yapınca özgürlüğünüz elinizden gitmiş gibi hissediyorsunuz." dedi. 

banner112
Sosyal medya hesabından bıraktığı not: 

İntihar eden Enes Kara'nın WhatsApp mesajları ortaya çıktı. Enes Kara, kendisini vazgeçirmeye çalışan bir arkadaşına "Tüm yaşama sevincimi kaybettim. Bir şeyleri değiştirecek heves yok. Ölmemi önemseyecek kimse yok" şeklinde mesajlar attı. Enes, ateist olmasına rağmen ailesinin zoruyla tarikat yurdunda risale okumaya mecbur bırakıldığını dile getirdi.


  

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2022, 00:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Simdi evlatlarinin katili oldular!
Simdi evlatlarinin katili oldular! - 1 hafta Önce

böyle ebeveyinlerin taaa.... ...... ! Asagilik yaratiklar insanlari baski altinda tutarsaniz, mutlaka bir cikis yolu bulurlar. Birakin insanlari istedikleri gibi özgür yasasinlar, ister 12 vakit namaz kilsinlar ister Ateist , deist olsunlar. Siz müslüman oldunuzda ne oldu. Suriyede irak da afganistandaki hakiki müslümanlari görmüyormusunuz kafa kesiyorlar. Biz deki sehyler cemaatler cocuk tecavüzcüleri ve milyoner oldular!
Ümidim kendi pisliginizde bogulursunuz!

Yıldırım K…
Yıldırım K… - 1 hafta Önce

Cemaatin yurtları bir an önce kapatılmalı

Erkan
Erkan - 1 hafta Önce

Aptal herif intihar ettinde ne oldu geber

Bu gencin kanina ailesi girmistir.
Bu gencin kanina ailesi girmistir. - 1 hafta Önce

vatandasa hizmet etme yükümlülügü olan iktidarin bu genclere özgür yasayacaklari yurtlar yaparsa böyle sapik cemaatlerin yurtlari islevligini yitirir.
Sarayli elindeki gücü kaybetmemek icin sorguluyamiyan, biat eden aptal bir nesil yetistirerek bir milletin gelecegini mahvediyor, bilo hangi sifat ile MB ni yönetiyor?

Öküzün önde gideni
Öküzün önde gideni @Bu gencin kanina ailesi girmistir. - 1 hafta Önce

Arap artigi babasi: sikayetci olmiyacagim cok güzel yerde kaliyordu! Diyerek yedigi necaseti düzeltmeye calismis!

Mustafa
Mustafa - 1 hafta Önce

Ne halt yiyeceğini bilmeyen 6 yıllık okul okuma işine giren avrupa sevdalısı ama 5 senesi var daha doktorluğun maaşını sorguluyor evladım senin hiç rehberlik hizmeti aldığın birisi olmadı mı? Kaldı ki sen 20 yaşındasım yetişkin bireydin ailenin üzerinde zerre yasal olarak hakkı yok başvursaydın yurda. Kaldığın yer bunu gerektiren bir yer bir kilise manastırımda kalsaydın orada da sorumlulukların olacaktı. Ne garip birşey ölüm çözüm mü şimdi ne oldu ?