Akit'ten başörtüsü provokasyonu

Pandemi döneminde ülkemizde sağlık çalışanlarına karşı saldırılar devam ederken, Akit, 'başörtüsü mağduriyeti' adı altında işini yapmaya çalışan bir doktoru hedef gösteren skandal bir habere imza ettı.

Akit'ten başörtüsü provokasyonu

Türkiye koronavirüsle mücadele konusunda aylardır canla başla çalışan ve onlarca meslektaşını kaybeden sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları önlemek için tedbirler ararken, Akit gazetesi ilginç bir haberle işini yapmaya çalışan doktoru hedef gösterdi.

"Kafadan sorunlu kulak doktoru! Hafız hastaya başörtü zulmü" başlıklı bir haber yapan Akit, Ümraniye Devlet Hastanesi KBB Hekimi Hidayet Hakan Tiregül'ü hedef gösterdi.

Akit'in birinci sayfasından da "Hafız hastaya başörtüsü zulmü" başlığı ile duyurduğu 'habere' göre, Saliha Albayrak ismindeki hafız olduğu belirtilen hasta kulak ağrısı şikayeti için gittiği Ümraniye Devlet Hastanesi'nde başını açmaya zorlandı ve açmadığı için muayene edilmedi.

Ancak Akit'in haberinden de anlaşılıyor ki, Doktor Hidayet Hakan Tiregül, başörtüsü ile muayene etmesinin mümkün olmadığını söylediği hastaya başındaki boneyi çıkarmasına neden olmadığını anacak başörtüsünü çıkarmadan muayene edemeyeceğini ve kulağını temzileyemeyeceğini söylüyor.

Saliha Albayrak isimli hasta ise bunun üzerine tedavi olmadan hastaneyi terk edip durumu Akit gazetesine bildiriyor. Dr. Tiregül ise yaşanan durumu  “İki başörtüsü vardı (boneyi kastediyor), bir tanesini çıkarmasını söyledim. Çıkarmadı. Gerekli mercilere kendisinden şikayetçi olacağım” sözleri ile açıklıyor. 

Akit gazetesi ise buna rağmen görevini yapmak isteyen doktoru hem 'kafadan sorunlu' ilan etmekten hem de hedef göstermekten çekinmedi.

YORUM EKLE