AKP'de büyük panik: Halkın öfkesinden tedirginler

Aydınlık yazarı İsmet Özçelik, AKP'li yöneticilerin değerlendirmelerini okurlarına aktardı. "Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkış arayışında. Bir yandan kaynak peşinde. Diğer yandan örgütü toparlama çabasında. Ama başarılı olduğu söylenemez" dedi.

AKP'de büyük panik: Halkın öfkesinden tedirginler

Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik, cumhurbaşkanlığı seçimine yaklaşık bir yıl kala siyaset sahnesinde tartışmaların büyümeye başladığını söyledi. 

"AK Parti’de telaş gözleniyor. Ekonomik kriz aşılamıyor. Herkes hayat pahalılığından bunalmış durumda. Halktaki tepkiler artıyor. Partiye oy verenler de sıkıntılı. İktidar 'kararsız'laşan seçmenden tedirgin" ifadesini kullanan Özçelik, şöyle devam etti:

ÇIKIŞ ARAYIŞLARI

"Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkış arayışında. Bir yandan kaynak peşinde. Diğer yandan örgütü toparlama çabasında. Parti örgütleri ile sık sık görüşüyor. Partiyi harekete geçirmeye çalışıyor. Ama başarılı olduğu söylenemez. Örgüt harekete geçmekte isteksiz. Halkın öfkesinden tedirginler. İllerde, ilçelerde ortalıkta gözükmüyorlar. Milletvekilleri köyleri dolaşamıyor. Parti yöneticilerinin değerlendirmesi bu. (...)"

Bu noktada Aydınlık gazetesinin, son dönemde iktidara yakın söylemleriyle dikkati çeken Doğu Perinçek'in genel başkanlığını yürüttüğü Vatan Partisi'nin yayın organı olduğunu not düşelim. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER