AKP'de 'Taliban' çatlağı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, 'Taliban'la ters yanımız yok' demişti. AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Taliban'a yönelik 'En büyük felaket' ifadelerini kullandı.

AKP'de 'Taliban' çatlağı

Başta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan olmak üzere iktidarın önemli isimlerinin sıcak mesajlar gönderdiği Taliban'a AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu'dan tepki geldi.

Miroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, halk müziği sanatçısı Favad Andarabi’nin öldürülmesiyle ilgili olarak şunları yazdı: 

Taliban, halk müziği sanatçısı Favad Andarabi’yi evinden çıkarıp katletti.Daha önce de Afganistan’ın ünlü komedyeni Nazar Mohammedi kaçırdı ve işkence ederek öldürdü. Sanattan, müzikten korkan bir zihniyet Afganistan’ın başına gelmiş ve gelecek en büyük felaket değil de nedir?!

ERDOĞAN 'AÇIKLAMALARI ILIMLI' DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce Taliban ile ilgili yaptığı açıklamalarda 'Taliban'la ters bir yanımız yok', 'Taliban'la görüştük, yine görüşeceğiz.' ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan, Taliban'la ilgili son açıklamasını Bosna Hersek ziyareti öncesi yapmış, Taliban'la 3,5 saatlik bir görüşme gerçekleştirildiğini ve Büyükelçilik nezaretinde yine görüşülebileceğini söylemişti.

Bosna Hersek ve Karadağ'a yaptığı ziyaretlerin dönüşünde ise Erdoğan, 'Taliban'ın açıklamaları olumlu ama bazı tereddütler var' demişti.

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 14:53
YORUM EKLE