AKP'den Kaftancıoğlu hakkındaki karara ilişkin ilk açıklama

AKP'li Bülent Turan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik hapis cezası kararının onamasına ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Turan, 'Siyasi rakiplerimizle siyasette hesaplaşmayı isteriz; ama yargı, Devleti aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret, Kamu görevlisine hakaret suçlarını, ki 5 davadan 2 de beraat var, yerel mahkeme, İstinaf ve son olarak Yargıtay aşamasında değerlendirmeyecek miydi?! Kendinize gelin!' ifadelerini kullandı.

AKP'den Kaftancıoğlu hakkındaki karara ilişkin ilk açıklama

Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na yönelik hapis cezası kararının 4 yıl 11 ay 20 günlük kısmına onama kararına AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan değerlendirme geldi.

Twitter'dan açıklama yapan Turan, "Gel Muharrem'den, koşun vekillere! Siyaset dilini öğrenmedi, öğrenemeyecek! Siyasi rakiplerimizle siyasette hesaplaşmayı isteriz; ama yargı, Devleti aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret, Kamu görevlisine hakaret suçlarını, ki 5 davadan 2 de beraat var, yerel mahkeme, İstinaf ve son olarak Yargıtay aşamasında değerlendirmeyecek miydi?! Kendinize gelin!" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER